MUSTAFA ALTINSOY SİVAS’TA DA GÜNDEMDE!

28 Eylül 2015 Pazartesi, 14:45

Manisa’da geçen yıl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan ve sık sık gündemde kalmayı başarabilen Mustafa Altınsoy, atandığı Sivas ilinde de gündemde kalmayı başardı. Okulların yeni eğitim öğretime açılmasıyla düzenlenen programda Altınsoy ve beraberindekiler gölge altında programı izlerken minik öğrenciler ise güneş altında saatlerce ayakta durmak zorunda kaldı.

Valilik tarafından hazırlanan gölgelikli platformda protokol mensupları otururken, öğrenciler ve veliler sıcakta ayakta bekledi. Sıcaktan etkilenen bazı öğrenciler güneşten korunmaya çalışırken, bazıları da yere oturdu. Okul yöneticileri yere oturan öğrencileri uyararak ayağa kaldırdı.

Törende konuşan Sivas Valisi Alim Barut, “Ülkemizin en önemli meselesi eğitim ve öğretimdir. Bu alanda kalitenin artması her türlü teknik ve personel eksikliklerinin giderilmesi gereklidir. Eğitim bir bütündür. İdarecisi, velisi, öğrencisi, öğretmeni hep beraber hareket etmesi gereken ve birbirlerini tamamlayarak başarıyı yakalaması gereken unsurlardır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir