MURADİYE KAMPUSU’NUN ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK

19 Nisan 2014 Cumartesi, 14:35

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün kendisini ziyaret eden Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli’ye CBÜ Muradiye Kampusu’nun ulaşımı konusunda büyükşehrin üzerine düşeni yapacağını söyledi.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, Prof. Dr. Erdoğan Özkaya ve Genel Sekreter Hayati Tural ile birlikte MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret ederek seçim başarısı nedeniyle tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Manisa’nın büyükşehir olması nedeni ile üniversitenin sorunlarının çözümüne yönelik beklentilerinin arttığını ifade etti. Muradiye Kampusu’nun ulaşım sorunu ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Pakdemirli, “Ulaşım sorunumuz kampus ile şehir merkezi arasında düzenli çalışan belediye otobüs seferlerinin konması ile çözülebilir. Üniversitemizin öğrenci sayısı son 3 yıl içinde 40 bine ulaştı. Bunların yarısı Manisa merkezde öğrenim görüyor. Üniversitemizin kendi taşıtlarını devreye koyarak ulaşım sorununu çözmeye gayret ettik. Ancak araçlarımız yeterli olmadı. Bu nedenle artık Muradiye Kampusu’na en azından saat başı hareket eden belediye otobüsü seferlerinin konmasını diliyoruz. Bir başka beklentimiz de üniversitemize arsa tahsisinin sağlanmasıdır. Son üç yıl içinde yeni açılan akademik birimler ve artan öğrenci sayısı nedeni ile arsaya ve kapalı alana olan ihtiyacımız da arttı. Bu konuda da belediyemizden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ziyaretlerinden dolayı Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli’ye teşekkür ederek, ulaşım sorununun en kısa zamanda çözüleceğini ve Manisa’da imar planlaması çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.