MCBÜ’lü öğrenciler gönülleri fethetti

01 Kasım 2017 Çarşamba, 21:59

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İşletme Fakültesi Ekonomi Finans Bölümü öğrencileri,  kırsal Yağcılar Mahallesi’nde bulunan Nebahat Ölmezoğlu İlkokulu’na gelir sağlamak amacıyla, okulun bahçesinde bulunan zeytinleri topladı.

MCBÜ İşletme Fakültesi Ekonomi Finans Bölümü öğrencileri, ‘Zeytin Festivali’ adı altında düzenledikleri sosyal sorumluluk projesi ile anlamlı bir etkinliğe imza attı. 30 öğrenci, Yunusemre ilçesi kırsal Yağcılar Mahallesi’nde bulunan Nebahat Ölmezoğlu İlkokulu’nda öğrenim gören 170 öğrencinin eğitim ihtiyacını karşılamak için okulun bahçesinde bulunan zeytin ağaçlarındaki zeytinleri topladı.

SATILACAK ZEYTİNLERLE  GELİR ELDE EDİLECEK

Minik öğrenciler ve okul idarecileri ile birlikte topladıkları zeytinleri torbalara dolduran üniversiteli öğrenciler, 7’den 70’e tüm mahalle sakinlerinin takdirini topladı. Toplanacak zeytinler fabrikalarda işlendikten sonra yağ olarak satışı yapılarak, elde edilecek gelir ile okulun ve minik öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılanacak. Nebahat Ölmezoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Ayşe Zerin, yaptığı açıklamada zeytinleri toplamayı okul idarecileri olarak MCBÜ öğrencilerinden talep ettiklerini belirtti.

TALEBE KARŞILIK VERDİLER

Elde edilecek gelirle öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflerini ifade Zerin, şöyle konuştu: “Yağcılar Nebahat Ölmez İlkokulu olarak sahip olduğumuz zeytinlik bahçesinde yetişen zeytin ürünlerimizin toplanarak, okulun bütçesine katkıda bulunabilmek adına MCBÜ işletme fakültesine müracaatta bulunduk. Üniversiteli öğrenci kardeşlerimiz sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bize yardım etmeyi kabul etti. Buradan elde edileceğimiz gelirle eğitim ihtiyaçlarımızı karşılamayı hedefliyoruz. Okulumuzda 175 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz gelir durumları düşük öğrenciler. İhtiyaçlarımız var. Bu anlamda güzel bir gelir elde edeceğiz. Bütün senelik ihtiyaçlarımızı karşılayacağız.”

YARDIM ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

Proje sorumlusu Okul Müdür Yardımcısı Zuhal Çakar de, “Her yıl okulumuzda düzenlediğimiz zeytin festivali ile buradan elde ettiğimiz geliri öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçları için karşılıyoruz. Bu yıl MCBÜ İşletme Fakültesi öğrencilerimizde bize katılarak destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.  MCBÜ Ekonomi Finans Bölümü Öğrenci Topluluğu Başkanı Cansu Mete, minik öğrenci kardeşlerinin ihtiyacını karşılamak için düzenledikleri projenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.  Mete, şöyle konuştu: “MCBÜ öğrencileri olarak sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında zeytin festivali düzenledik. Bugün ilköğretim okuluna yardımda bulunmak için geldik.  Arkadaşlarımızla birlikte topladığımız zeytinler, fabrikalara gönderilecek. Zeytinler daha sonra ise yağ olarak satışa sunulacak. Elde edilen gelirler ile okula yardım yapmayı planladık.

 

(ÖZEL HABER) ERSAN ERDOĞAN

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir