Manisalı minikler kentin tarihi yerlerini gezdi

26 Ekim 2015 Pazartesi, 12:24

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince hazırlanan ‘Şehrim Benim Evim’ projesi kapsamında, beşinci sınıf öğrencileri, Şehzadeler ve Yunusemre’deki tarihi yerleri gezdi.

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından öğrencilerin yaşadıkları çevrenin tarihi ve doğal zenginliklerinin farkına varmalarına katkıda bulunmak amacıyla ‘Şehrim Bevim Evim’ adlı proje hazırlandı. 17 ilçede uygulanacak projede ilk olarak; Ahmetli Gazi ve Kargın Ortaokulu, Gördes Fatih Ortaokulu, Sarıgöl Çavuşlar ve Afşar Ortaokulu ile Soma Altıntaş Ortaokulu’nun beşinci sınıf öğrencileri, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerindeki tarihi yerleri gezdi.

Manisa Valiliği önünde karşılanan öğrenciler, daha sonra Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerin rehberliğinde sırasıyla 22 Sultanlar Türbesi, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tanıtım Merkezi, Sultan Cami ve Külliyesi, Muradiye Cami ve Külliyesi, Manisa Müzesi, Ulu Cami ve Külliyesi, Ağlayan Kaya (NİOBE), Mevlevihane, Saruhanbey Türbesi, Çanakkale Müzesi, Spil Dağı Milli Parkı ile Aigai Antik kentini görme fırsatı yakaladı.

Ekim- Kasım ve Nisan- Mayıs aylarında uygulanacak projeden 15 bin öğrenci faydalanacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir