Manisa’daki özel öğrencilere destek sözü

14 Nisan 2015 Salı, 17:18

MANİSA Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz, Özel Eğitim İş Uygulama ve Mesleki Eğitim Okulu’nu ziyaret ederek destek sözü verdi.

Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz, Özel Eğitim İş Uygulama ve Mesleki Eğitim Okulu’nu ziyaret etti. Okul hakkında ziyaret sırasında bilgi veren Manisa Özel Eğitim İş Uygulama ve Mesleki Eğitim Okulu Müdürü Murat Ceylan; kurumlarında hafif, orta, ağır derece özürlülüğü bulunan öğrencilere yönelik meslek edindirme ve uğraşı eğitimleri verildiğini söyledi.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül de okulda bulunan el sanatları atölyesinde öğrencilerin galoş yapımı, hediyelik eşya, ahşap boyama ve kablo montajı gibi el becerilerini öğrendiklerini, ürettikleri malzemeyi ise özel ve kamu kuruluşlarına satarak öğrencilere gelir elde ettiklerini belirtti.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Manisa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Korkmaz da okuldaki çalışmaları öncelikle bir hekim olarak takdirle karşıladığını, el uğraşıları ve iş terapilerinin hastalar üzerinde olumlu geri dönüşleri olduğunu söyledi. Özel ilgi ve terapilere ihtiyaç duyan öğrenciler için okulun önemli bir merkez olduğunu belirten Korkmaz, Kamu Hastaneler Birliği olarak öğrencilere gerek sağlık desteği gerekse de ürettikleri malzemeleri hastanelerde kullanım açısından destek olacaklarını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.