Manisa’daki öğrenci servisleri denetleniyor

27 Eylül 2016 Salı, 17:39

MANİSA Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim-öğretim sezonun başlamasıyla birlikte okul servislerini denetlemeye başlattı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, yeni eğitim sezonuyla birlikte okul servislerinde denetime aldı. Öğrencilerin evden okula, okuldan eve daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak amacıyla trafik polisleri, kontrollerin süreceği belirtildi. Son olarak Şehitler Ortaokulu’nda denetim yapan trafik polisleri, servis şoförlerinin evraklarını ve servis araçtaki eksikleri kontrol etti. Diğer taraftan da öğrencilere ‘Yüzler Gülsün’ yazılı broşür dağıttı. Öğrencilerin servise binerken ve bindikten sonra dikkat etmesi hususlar konusunda bilgiler verildi. Gün içindeki kontrollerde 10 okul servisi denetlenirken, bir servis şoförüne ışık donanımının eksik olması sebebiyle 199 lira para cezası kesildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Donat, denetimlerin her hafta devam edeceğini belirterek, “Öğrencilerimizin güvenliği için bu denetimleri yapıyoruz. Evrakta eksiği olan, ‘J’ plakası olmayan, ‘Okul Taşıtı’ yazısı bulunmayan ve trafik yönetmeliğindeki gerekli şartları taşımayan okul servislerinin gözünün yaşına bakmayacağız. Yaptığımız denetimlerde en ufak ceza olarak 92 TL, en yüksek para cezası olarak ise 2 bin 800 TL para cezası uygulayacağız. Uyarımız olmayacak. Cezalar uygulanacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir