Manisa’da eğitime kar engeli! Okullar tatil edildi

06 Ocak 2020 Pazartesi, 13:03

Manisa Valiliği, Akhisar ilçesinin kırsal mahallelerindeki bazı okulların kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildiğini açıkladı.
Manisa’nın Akhisar ilçesinin kırsal kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı okullara bir günlük kar tatili verildi. Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İlimiz Akhisar ilçesine bağlı, Hanpaşa ve Dağdere Kırsal Mahalle İlk ve Ortaokulları, Kömürcü Birleştirilmiş Sınıflı İlkokulu, Başlamış Ceyhan Karasoy İlk ve Ortaokuluna taşınan Akkocalı Mahallesi Öğrencileri için 06.01.2020 günü kar sebebiyle okullar tatil edilmiştir.”

TURGUTLU’DA 15 OKUL TATİL EDİLDİ

Manisa‘nın Turgutlu ilçesinde dağ köylerinde devam eden kar yağışı okulların tatil olmasına neden oldu. Şehir merkezinde eğitim ve öğretim devam ederken yüksek kesimlerde bulunan 15 okulda eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı. Manisa‘nın Turgutlu ilçesinde dağ köylerinde devam eden kar yağışı okulların tatil olmasına neden oldu. Dağmarmara Köy grubundaki 6 okul, Baktırlı, Karaoluk, Sivrice, Dağyeni Köy, Ayvacık, Güney, Kayrak, Gökgedik, Yukarı Bozkır olmak üzere 15 okulda eğitim ve öğretime ara verildi.

ALAŞEHİR’DE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMETREYİ BULDU

Manisa’nın Alaşehir ilçesinin yüksek kesimlerinde sabaha karşı başlayan kar yağışı 10 santimetre kalınlığa ulaştı.
Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gece saatlerinde başlayan sağanak yağış aralıksız olarak devam ederken, Kırsal dağ mahalleri olan Bahadır, Bahçeli, Çarıkbozdağ, Kozluca, Azıtepe, Horzumalayaka, Dağhacıyusuf gibi yüksek kesimlerde bulunan yerleşim yerlerinde sabaha karşı kar yağışı başladı. Yaklaşık 10 santimetreye ulaşan kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

GÖRDES’E YILIN İLK KARI DÜŞTÜ

Manisa’nın Gördes ilçesine yılın ilk karı yağ yağışı başladı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı uzun zamandır kara hasret olan vatandaşları sevindirdi.
Yaz ve sonbahar dönemini kurak geçiren Manisa’nın Gördes ilçesine kış mevsiminin ilk karı yeni yılla birlikte yağdı. Kar yağışıyla birlikte Gördes ilçe merkezi ve dağlar beyaza bürünürken kartpostallık görüntüler oluştu. Kurak geçen yaz ve sonbaharın ardından yağan kar yağışı özellikle çiftçileri mutlu ederken çocuklar da yağan karla birlikte büyük sevinç yaşadı. Kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.