Manisa TSO KOSGEB Girişimcilik Kursu

28 Haziran 2014 Cumartesi, 13:32

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenecek KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvurular kabul edilmeye başlandı. Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binasında, ABİGEM eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecek eğitime 30 kursiyer kabul edilecek.

Ülke ekonomisinin kalkınmasında ve istihdam sorunlarının çözümünde temel faktör olan girişimciliğin desteklenmesi adına düzenlenen eğitim 70 saat sürecek, ardından KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanan girişimciler, bir iş planına dayalı olarak hazırlayacakları projelerinin başarılı bulunması halinde KOSGEB’in sağladığı 30.000 TL hibe ve 70.000 TL lik faizsiz kredi desteğinden faydalanma şansı yakalayacaklar.

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yönelik olarak KOSGEB’in sunduğu hibe ve faizsiz kredi desteğini kapsayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak isteyenler, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası internet sitesinde (www.manisatso.org.tr) yer alan başvuru evrakları ile girişimcilik testi ve iş planını doldurup 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü mesai bitimine kadar şahsen odaya teslim ederek başvuruda bulunabilecekler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.