Liseli gençler uçak yapmayı öğreniyor

20 Şubat 2017 Pazartesi, 13:58

Manisa’nın Salihli ilçesindeki kısa adı SEAL olan Sekine Evren Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrencileri öğretmen Zehra Öztürk öncülüğünde model uçak yapmasını öğreniyor.
Model Uçak Kursu Rehber Öğretmeni Zehra Öztürk, öğrencilerin boş zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamayı ve öğrencilere havacılığı sevdirmeyi amaçladığını söyledi. Kulübün okulda 5 yıldır aktif olduğuna değinen Öztürk, “Bu kulüp sayesinde önemli bir sivil toplum kuruluşu olan Türk Hava Kurumu’nu ve faaliyetlerini tanıtıyoruz. THK’nun 16 yaş üstü gençlere yönelik ücretsiz kursları ve kampları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz.” dedi.
10 öğrencinin model uçak kursuna katıldığını ve Ata Modeli uçak yapımını öğrendiklerini dile getiren Öztürk, kursta kullanılan malzemelerin ise THK tarafından verildiğini söyledi. Bu tür kurslarla öğrenciler tarafından havacılığa ve uçaklara olan ilgilerinin arttığını ifade eden Öztürk, “Sivil havacılık nitelikli eleman açığı olan önemli bir sektör, bu kulüp sayesinde ilgili öğrencileri bu alana yönlendiriyoruz.” diye konuştu.
Model uçak yapımını öğrenen öğrencileri ziyaret eden Okul müdürü Halil İbrahim Yaren ise şunları söyledi:
“Okul olarak amacımız sadece akademik başarılı öğrenciler yetiştirmek değil, aynı zamanda sosyal yönü güçlü, özgüvenli, boş zamanlarını çok iyi değerlendirebilen topluma faydalı bireyler yetiştirebilmektir. Bu nedenle sosyal kulüp faaliyetleri bizim için dersler kadar önemlidir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir