Kula’da 7 bin 161 öğrenci karne aldı

19 Ocak 2018 Cuma, 14:56

Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’nın Kula ilçesinde de, ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 7 bin 161 öğrenci karne alarak 15 günlük yarıyıl tatiline girdi.
Kula ilçesinde, okullarına giderek karnelerini almak için bekleyen öğrenciler, düzenlenen törenlerin ardından öğretmenlerinin ellerinden karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı. İlçede toplamda 7 bin 161 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi. 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Ortaokulu’nda gerçekleştirilen karne törenine, Kula Kaymakamı Osman Güven, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, şube müdürleri Hüseyin İzci ve İbrahim Özel katıldı. Öğrencilere karnelerini Kula Kaymakamı Osman Güven ve Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen takdim etti.
Kaymakam Güven, öğrencilerden yarıyıl tatilini güzel bir şekilde değerlendirmelerini isteyerek, “Bugün 8’inci sınıf öğrencilerimize karne veriyoruz. Okulumuzun 8/A sınıfının öğrencilerinin heyecanları gözlerinden okunuyor. Artık son virajdasınız. İyi bir lise kazanırsanız, önünüze iyi bir üniversite kazanma yolu açılıyor. Ben buradan tüm öğrenci velilerimize şunu söylemek istiyorum. Çocuklarımızın karnesi iyi olmayabilir bu konuda onlardan duyarlı olmalarını ve meydana gelen başarısızlıkların nereden geldiğini oturup birlikte değerlendirmelerini istiyorum. Çünkü kötü olan karne notları ne onlar nede çocukları için bir son değildir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir