HAYIRSEVERLER ALBÜMDE TOPLANIYOR

09 Mayıs 2014 Cuma, 19:06

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Eğitime Yüzde 100 Destek’ kampanyasına katılan hayırseverleri bir albümde toplayacak olan bir çalışma başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülen ‘Hayırsever Albümü’ için Öğretmenevi’nde tanıtım töreni düzenlendi. Vali Abdurrahman Savaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile eğitime destek veren hayırseverler törene katıldı. Kampanya çerçevesinde kentin Türkiye’de 4’üncü sırada olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, “Manisa genelinde kampanya çerçevesinde son 10 yılda 172 hayırsever vatandaşımız 192 okul kazandırmıştır. Son 10 yıl içinde 176 hayırsever iler protokol imzalanmış, bu kapsamda 50 ek bina, 126 yeni okul binası, bin 523 tane derslik, 11 atölye ve arsa bağışında bulunmuşlardır. Bunların Milli Eğitime Katkı Payı ise yüzde 16’dır. 10 yılda eğitime hayırseverlerimiz 178 milyon lira katkıda bulunmuştur” dedi.

Eğitime destek olan hayırseverlerin isimlerini ölümsüzleştirmek için ‘Hayırsever Albümü’ hazırlığına başladıklarını belirten Altınsoy, “2014 Şubat ayından beri başlattığımız bu çalışma çerçevesinde ilk olarak hayırseverlerimizin yaptırdığı okulların fotoğrafları ve hayırseverlerimizin fotoğrafları çekildi. Gerekli olan envanterler toplandıktan sonra albüm yapımına başladık. Şuanda albümüz hazırlanıyor. Yaklaşık 230 sayfasını bulmasını beklediğimiz albümüzden 2 bin adet bastırmayı düşünüyoruz. İçinde hayırseverlerimizi tanıtan yazıların yanı sıra yaptırdıkları okulların fotoğrafları da yer alacak. Albüm basıldıktan sonra başta hayırseverlerimiz olmak üzere tüm okullarımıza ve kurumlarımıza dağıtımımız yapacağız” diye konuştu.

Eğitimin sadece kurum kuruluşları ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevi olmadığını belirten Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, “Eğitim devletin görevi olduğu kadar, vatandaşlarımızın da görevidir. İşte bu görevi hayırseverlerimiz en iyi şekilde yerine getiriyor. Hayırseverlerimiz eğitime değil, esasında geleceğe yatırım yapıyorlar. Geleceğin insanların yetişmesine fırsat yaratıyorlar. Hayırseverimiz yaptırdığı okul ile eğitimdeki başarıların yükselmesine büyük bir katkı sağlıyor. İnanıyoruz ki bu albüm ile hayırseverlemizi bir kez daha ölümsüzleştirmiş olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından slayt gösterisi ile albümün tanıtımı yapıldıktan sonra, tanıtıma katılan hayırseverler toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.