GÖNÜLLÜLER ORDUSU BİR OKULU DAHA YENİLEDİ

14 Nisan 2014 Pazartesi, 12:58

YENİ Yüksektepe Kültür Derneği gönüllüler ordusu, İzmir’in Aliağa İlçesi, Yukarı Şehit Kemal Köyü İlkokulu’nu yeniledi. Bu derneğin gönüllüleri tarafından yenilenen 79’uncu okul oldu.

175 Gönüllü bir oldu, daha güzel ve daha iyi bir dünya yaratma fikrinde elleri ve yürekleri birleşti, Yukarı Şehit Kemal Köyü İlkokulu’nun tadilatında biraraya geldi. Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nun 79’uncu kez biraraya gelen Ege bölgesi’ndeki Aydın, Manisa ile İzmir’deki Alsancak, Bornova, Buca, Karşıyaka, Manisa şubelerinden aktif felsefe gönüllüleri, 2 günlük çalışmayla okulun iç ve dış duvarları, tüm kapıları ve pencerelerini boyadı. Elektrik tesisatını elden geçirdi. Kapıları, tuvaletleri bahçe duvarını onarıp, boyadı. Atatürk büstünü düzenledi. Masa örtüleri dikip, panolar hazırladı. Bahçe çeşmesi önündeki zemin yeniledi. Bahçe duvarlarında sanatsal boyamalar yaptı. Okula voleybol sahası kazandırdı. Çevre düzenlemesiyle çalışmaları tamamladı.

“Hayal et, feda et, gerçekleştir” sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Alsancak Şubesi Sorumlusu Ahmet Dildan, “Her yaş ve meslek grubundan üyelerimizle, küçük kardeşlerimizin daha iyi koşullarda eğitim görmelerine destek olmak, yardımlaşma ruhunu geliştirmek amacıyla, buradaydık. Onların gözlerindeki ışıltı bizim için en büyük armağan oldu. Bizimle işbirliği yapan köy sakinlerine içtenlikleri için, öğretmenimize de destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Eleştirmek yerine inşa etmek isteyen tüm halkımızı çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir