Son Dakika
20 Şubat 2018 Salı

Esnaftan ısıtan kampanya

14 Ocak 2017 Cumartesi, 10:42

MANİSA’nın Şehzadeler İlçesi’nde başlatılan kampanya ile kırsal bölgedeki ilköğretim okullarındaki çocuklar için kışlık ayakkabı ve giysi yardımı toplandı.

Şehzadeler’in 1’inci Anafartalar Mahallesi Ergen Caddesi’nde faaliyet gösteren ‘Neşeli Melodiler Ayakkabı’ adlı işletmenin sahibi Selma Koyuncu, bir ay önce özellikle kırsal mahallelerdeki ilköğretim okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler için ‘askıda ayakkabı’ adı altında kampanya başlattı. Kampanyaya çevre esnafı ve hayırseverler tarafından büyük ilgi gördü. Kampanyanın amacının özellikle kırsal mahallelerde okuyan ilköğretim okulu öğrencilerine kış ayında destek olmak olduğunu söyleyen Selma Koyuncu, “Sosyal paylaşım ağı üzerinden başlattığım kampanyaya, esnafımız ve hayırsever ilgi gösterdi. Kırsal mahallelerdeki okullarımızda, özellikle karlı ve yağmurlu havalarda birçok öğrencimizin kışlık giysisinin ve ayakkabısının olmadığını öğrendik. Sonra kendi işyerimde ‘askıda ayakkabı’ kampanyası başlatıp sosyal medya üzerinden duyurdum. İşyerime gelip kampanyaya destek olan hayırseverlerimize, maliyetine ayakkabıyı satıyorum. Sonra bir ayakkabıda kendim hediye ederek, o ayakkabıyı askıya koyuyorum. Kimi vatandaşımız ise iki ayakkabı alıp, birini askıya koyuyor. Ancak kampanyamız ayakkabı ile sınırlı kalmadı. Destek olmak isteyenler kışlık giysi yardımında da bulundu” dedi.

Bir aylık süreç içerisinde Yuntdağı Bölgesi’ndeki Ömer Ege İlköğretim Okulu ile Recepli İlköğretim Okulları’ndaki 60 öğrenciye kışlık ayakkabı, 15 öğrenciye ise kışlık giysi yardımında bulunduklarını söyleyen Koyuncu, “75 öğrencimizi mutlu ettik ve mutluluklarını paylaştık” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir