CBÜ’den Uzaktan Eğitim Atağı

06 Eylül 2014 Cumartesi, 10:03

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), okula gitmeden diploma sahibi olabilmenin önünü açtı. Üniversitede kurulan uzaktan eğitim merkezi ve kayıt stüdyosunun açılışını gerçekleştiren CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, 10 bölümde bin öğrenciye uzaktan eğitim imkanı sağladıklarını, ancak önümüzdeki yıllarda bu rakamı 20 bölümde 30 bin öğrenciye çıkartacaklarını söyledi. Celal Bayar Üniversitesi, uzaktan eğitimde atağa kalktı. CBÜ, öğrencilerin okula gelmelerine gerek olmayan ve bilgisayar üzerinden dersleri takip ederek diploma sahibi olabilmelerini sağlayan uzaktan eğitim sistemini daha etkin hale getirdi. Üniversite bünyesinde Uzaktan Eğitim Merkezi ve kayıt stüdyosu açıldı. Açılışa Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan ve öğretim üyeleri katıldı. Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ersin Arslan, geleceğin eğitim sisteminin uzaktan eğitim olduğunu belirterek, yıllar içinde uzaktan eğitimin daha kapsamlı hale geleceğini söyledi.

’20 BÖLÜMDE, 30 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAĞIZ’

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, günümüzde hayat boyu öğrenme felsefesinin hakim olduğunu ve insanların uzmanlık alanlarını genişlettiğini belirterek uzaktan eğitimin önemine dikkat çekti. Rektör Pakdemirli, “İnsanlar çalışırken eğitimlerine devam etmek istiyorlar. Uzaktan eğitim yeni bir teknoloji. En büyük avantajı okula gelmeniz gerekmiyor. Bilgisayardan online olup bu eğitimleri alabiliyorsunuz. Uzaktan eğitime bir yıl öncesinden başladık. Yeni bölümleri açmak için Uzaktan Eğitim Merkezini kurduk” dedi.

Merkezde profesyonel stüdyo bulunduğunu ve ders çekimlerinin yapılabileceğini dile getiren Rektör Pakdemirli, “Uzaktan eğitimde 2 sene içinde 10 bölüm ve bin öğrenciye ulaştık. İktisadi idari bilimler, mühendisli, çocuk gelişimi, bilgisayar programcılığı gibi pek çok bölüm var. Bu sayıları önümüzdeki yıllarda 20 bölüm ve 30 bin öğrenciye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Kamu kurumlarına da destek verdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Pakdemirli, kamu kurumlarının personellerine hizmet içi eğitimleri uzaktan eğitim sistemi ile verdikleri ve zaman kaybını sıfıra indirdiklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Uzaktan Eğitim Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Rektör Pakdemirli ve açılışa katılanlar kayıt stüdyosunu gezerek merkez hakkında bilgi aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir