CBÜ ÖĞRENCİLERİNDEN TAVŞANLARA BARINAK

15 Ocak 2014 Çarşamba, 22:46

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Manisa Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne tavşanlar için barınak yaptırdı.
Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında yaptırılan barınak ile tavşanların daha iyi şartlarda yaşaması ve kişiler tarafından sahiplenmesi amaçlanıyor. Öğrenciler adına konuşan Pınar Adıgüzel, “Topluma Hizmet Uygulamaları adı altında bir dersimiz var. Biz bu derste diğer grup arkadaşlarımızdan farklı olarak Hayvanları Koruma Derneği’ne yardımcı olmak istedik. Biz hayvanların yalnız olduğunu görüp özellikle yardıma ihtiyaçları olduğunu düşünerek böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Tavşanlar sahipsiz hayvanlardı. Onlar terk edilmişti. Bizler de onlara bir ev yaptık. Beslemek isteyenler daha sonra tavşanları terk edebiliyorlar. Biz de onları düşünerek Reyhan Elbirliler’in destekleri ile böyle bir ev yaptık” ifadelerini kullandı.
BARINAK KİŞİSEL YARDIMLARA AÇIK
Daha çok sokak hayvanlara için çalıştıklarını belirten Sorumlu Veteriner Hekim Uğur Dilik ise, “250 köpek kapasitemiz var. Zaman zaman tarlada bahçede bağda tilki kartal şahin gibi hayvanların da tedavisini yapıyoruz. Bir çok zaman okullar bize ziyaretlere gelir. Öğrencilere hobi olarak beslediğimiz hayvanları da gösteriyoruz. İnsanların bize karşı yardımlarına hayır demiyoruz. Mama, karton ve gazete yardımı olabilir. Kışın hayvanların altına koyuyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir