AGEM’de Sınav Var

03 Temmuz 2014 Perşembe, 10:06

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren AGEM (Atatürk Gençlik ve Eğitim Merkezi) yeni dönem öncesinde YGS, LYS ve SBS sınavlarına hazırlanacak öğrencilere kurs açıyor. Kurslara katılmak isteyenlerin sınavla belirleneceğini ifade eden AGEM Müdürü Duygu Özkal Karataş, sınava katılmak isteyen öğrenciler için başvuruların başladığını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi AGEM bünyesinde YGS, LYS ve SBS sınavlarına hazırlanacak öğrencilere yönelik kurs açıyor. Konuyla ilgili olarak Kurs Sorumlusu Cihan Tubikoğlu ile birlikte bir açıklama yapan AGEM Müdürü Duygu Özkal Karataş kurslara katılacak öğrencilerin sınavla belirleneceğini söyledi. Sınav kayıtlarının başladığını ifade eden Karataş, kayıtların 20 Ağustos’a kadar devam edeceğini söyledi. AGEM olarak bilim, kültür ve bilgi merkezi olmayı hedeflediklerini belirten Karataş, “Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen, bunları davranış haline dönüştüren, kendini yenileyen, mutlu ve güvenli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Kayıtların tamamlanmasıyla birlikte sınavın 23 Ağustos’ta yapılacağını ifade eden AGEM Müdürü Karataş, “Sınavın ardından başarılı olan 300 öğrencimizi usta eğitmenlerimizle YGS, LYS ve SBS sınavlarına hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

16 Kişilik Sınıflarda Eğitim Görecekler
Yapılacak olan sınavın ardından AGEM’de eğitim görmeye hak kazanacak öğrencilerin 16 kişilik sınıflarda, akıllı tahtalar eşliğinde eğitim göreceğini ifade eden AGEM Kurs Sorumlusu Cihan Tubikoğlu ise, “Sınavın ardından belirlenecek olan yaklaşık 300 öğrencimiz 15 usta eğitmenimiz tarafından sınavlara hazırlanacak” diye konuştu.

Kırtasiye Masrafı Dışında Ücret Alınmıyor
Açılacak olan kursların aile bütçeleri göz önüne alınarak yapıldığının da altını çizen Tubikoğlu, “Kurslara kabul edilen öğrencilerimizden sadece kırtasiye masrafı olarak 450 TL 9 aylık taksitlerle alınacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi AGEM Dershanesi kar amacı gütmeden vermiş olduğu bu eğitimi ile özel bir yere sahiptir” dedi.

Rehberlik Hizmeti Veriyoruz
Geçtiğimiz dönemde AGEM Dershanesinde 296 öğrencinin eğitim gördüğünü de sözlerine ekleyen Tubikoğlu, “Temmuz ayı içerisinde LYS öğrencilerimiz, Ağustos ayı içerisinde de SBS (TEOG) öğrencilerimize rehberlik hizmeti sunarak tercihlerine yardımcı olacağız. Umarız bütün öğrencilerimiz hedefledikleri yerlere ulaşacak ve biz de onların başarısı ile gurur duyup bir sonraki yıl için hedefimizi büyüteceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir