YUNUSEMRE BELEDİYESİ DAİRE MÜDÜRLERİ ATANDI

02 Mayıs 2014 Cuma, 20:02

Yeni büyükşehir yayası ile büyükşehir belediyesi haline gelen Manisa’da yeni kurulan iki ilçeden biri olan Yunusemre Belediyesinde daire müdürleri görevlerine atandı.

Yunusemre Belediyesi 12.11.2012 Tarihinde Kabul Edilen ve 06.12.2012 Tarih ve 28489 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanarak Yürürlüğe Giren 6360 Numaralı “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Manisa Belediyesinin Manisa Büyük Şehir Belediyesine dönüşmesi ve Manisa merkezde Şehzadeler ve Yunusemre adlarıyla iki ilçe oluşturulması suretiyle ilk kez kurulmuştur.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri fiilen Yunusemre Belediyesinin katıldığı ilk seçimlerdir. Vatandaşımızın teveccühü ile seçimlerden AK Parti’nin adayı olarak galip çıkmamız sonucunda 07.05.2014 tarihinde mazbatamızı alarak ilçemizin ilk Belediye Başkanı olduk.

Büyükşehir’e dönüşen Manisa Belediyesi, kapatılan il özel idaresi, yine kapatılan Muradiye, Yağcılar ve Üçpınar Belde Belediyelerinden 6360 Sayılı kanunda oluşturulan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma komisyonu maharetiyle belediyemize devredilen, personel, araç, taşınmaz ile borç ve alacaklarımızı tasnif ederek, daha önce Özel idare binası olarak kullanılıyor iken kullanımımıza verilen binada kağıt ve kanun üstünde var nolan Belediyemizi kurmak için kollarımızı sıvadık.

Kanunda öngörülen altı aylık süreden önce ve kendi hedefimiz olarak 2-3 aylık süre içerisinde belediyemizi aktif hale getirmek istiyoruz. İlk Meclis toplantımız sonrasında kanunda öngörülen seçimleri yaptık ve hızlı bir şekilde belediye birimlerimizi oluşturduk.
Şu anda oluşturduğumuz birimlerimiz kendi içerisinde yapılanma çalışmalarını yürütüyor. Performans odaklı ve proaktif yapıda bir belediye kurgulamak ve çağdaş hızlı belediyecilik örnekleri sergilemek istiyoruz.

Göreve geldikten sonra belediye içerisinde yapılanma çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi “Yunusemre Belediye Başkanlığı olarak yeni yapılanmanın tabii sonucu olarak takım çalışmasının önemine binaen arkadaşlarımız arasında görevlendirme yaptık. Belediye Başkan Yardımcısı olarak Belediye meclis Üyemiz Ramiz ŞİYAK ve Kılıç KAYA’yı atadık.

Allah belediyemize ilçemize hayırlı ve uğurlu etsin.” dedi. Yunusemre Belediyesinde Müdürlüklere görevlendirilen isimler ise şunlar oldu.

Özel Kalem Müdür V. Orhan GÜZEL, Yazı İşleri Müdür V. Ahmet ATLICA, Zabıta Müdürü V. Cengiz ŞİŞMANLAR, Mali Hizmetler Müdür V. Sevinç KİBAR, Temizlik İşleri Müdürü V.Faruk KARACA, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür V. Osman TUNCA, Destek Hizmetleri Müdür V. Hakan AKGÖL İmar ve Şehircilik Müdür V. Saniye ALTAY Fen İşleri Müdürü V. Veysi Uğur MİMAROĞLU, Hukuk İşleri Müdür V. Cemile UYSAL, Teftiş Müdürlüğü V. Halid Zeki BOZOBA.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.