ŞAHİN MENGÜ BUNUN NERESİ BAŞARI

02 Nisan 2014 Çarşamba, 14:38

CHP-Cemaat ittifakının, 30 Mart yerel seçimlerinde bozguna uğraması birçok CHP’yi kızdırdı. Akit’e konuşan CHP’liler, Kılıçdaroğlu’nun ‘başarılıyız’ açıklamasına anlam veremediklerini söyleyerek, “Cemaat’in CHP’ye hiçbir katkısı olmamıştır” ifadelerini kullandılar.

“CEMAATLE İŞ BİRLİĞİNE KARŞIYDIM”

Protokole bağlanmamış açıkça kamuoyu önünde belirtilmemiş her türlü işbirliğine karşı olduğunu söyleyen CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü,
“O yüzden en başından bu yana Cemaat ile işbirliği içinde çalışılmasına karşıydım. Cemaat siyasi bir örgüt müdür değil midir? Cemaat’lerin Türk siyasi hayatında bu kadar etkin olması doğru mu değil mi bu ayrı bir konu. Ben gerçek CHP’liyim. Ben, CHP değerlerine saygılıyım. Bizim devrim kanunlarımız var. Dini kuruluşların insanların ahlakı ile namusu ile dini ile ilgili çalışma yapması çok iyi bir şey çok da güzel bir olay. Ama siyasetin içine giriyorsa zarar” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU ARTAN SEÇMEN SAYISINA BAKMIYOR”

Cemaatle ortak hareket edilmesine ilişkin ‘hoşlanmadım’ diyen Mengü, “Sayın Kılıçdaroğlu ‘başarılıyız’ diyorken seçmen sayısındaki artışa hiç bakmıyor, buna bakmak lazım. Ankara’da, Sayın Mansur’a saygı duyuyorum. Tek başına verdiği mücadele için saygı duyuyorum. Yanında kimse yok. CHP’li milletvekili yok. Aslanlar gibi mücadele etti. Ben içim kan ağlayarak ona oy verdim çünkü CHP’li olarak bizden birisini aday gösterilmesini isterdim. Ama CHP’nin Ankara’da aldığı oyların içinde MHP oyları da var. 2009’da MHP’nin aldığı oya bak şimdi aldığı oya bak. Melih Bey’e de oy gitmiş. İstanbul’da da böyle bir durum var. Cemaatin etkisini bilemiyorum çünkü siyasi bir grup değil” dedi.

“NEREDE BAŞARILIYIZ?”

“Sonuç olarak Cemaat’in CHP’ye hiç bir katkısı olmamıştır” ifadelerini kullanan CHP’li Mengü, “CHP lideri Kılıçdaroğlu kendisini başarılı sayıyor da hangi mantıkla sayıyor anlamadım. Antalya’ya kaybetmişiz Mersin’i kaybetmişiz, Hatay’ı aldık ama oraya kimi koyarsan koy alır. Kimse kendini kandırmasın. Anlaşılır gibi değil. İzmir’de 8 ilçe kaybetmişiz. Manisa’da sıfır. Nerde başarılıyız?” açıklamalarında bulundu.

“YAPILDI İSE YANLIŞ OLMUŞTUR”

Cemaat ile ittifak yapılıp yapılmadığı konusunda kesin bir şey söylenemeyeceğini kaydeden CHP Antalya Gençlik Kolları eski Başkanı Recep Durmasur ise, “Yapıldı ise yanlış olmuştur. Cemaat bize yarar değil zarar getirir. Sonuçta cemaatin oy potansiyeli çok az. Yüzde 1 veya en fazla yüzde 2’dir” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.