ÖĞRENCİ BU ETKİNLİKTE İŞ BULACAK

12 Mayıs 2014 Pazartesi, 16:22

MANİSA Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, 14 – 15 Mayıs tarihleri arasında bu yıl 7’inci kez ‘İl İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri’ düzenlenecek. Öğrenciler etkinlik sayesinde iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelecek.

Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenecek olan 7’inci İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri öncesi bilgilendirme toplantısı yapıldı. 14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlik öncesinde Öğretmenler Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Mümin Deniz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile İşkur İl Müdürü Yüksel Uçar da katıldı.

Toplantıda konuşan İşkur İl Müdürü Yüksel Uçar, organizasyona yaklaşık 50 kurumsal işletmenin katılacağını belirtti. Uçar, panel, söyleşi, iş görüşmesi ve benzeri faaliyetleri içeren organizasyonun, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetim, üniversite, sanayici, işletmeci ve sivil toplum kuruluşları, iş arayanlar ile öğrencileri buluşturacağını ifade ederek, tüm Manisa halkını İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri’ne davet etti. 2012 yılında düzenlenen etkinliği yaklaşık 20 bin öğrencinin ziyaret ettiğini söyleyen Uçar, “Bu etkinlikte özellikle öğrenciler kendilerine uygun olan firmalarla gerekli iş görüşmesi yapıyor, firmadan bilgi alıyor ve özgeçmişlerini bırakıyor. Firmalarda kendilerine uygun olan elemanlara geri dönerek iş imkanı ortaya çıkıyor. Ayrıca firmalarımızda ne tür eleman aradıklarını, hangi niteliklerde elemana ihtiyaç duydukları bu etkinlikte ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.