MURAT BAYBATUR TÜRK İŞÇİSİ BAYRAMINI EN GÜZEL ŞEKİLDE KUTLAYACAKTIR

30 Nisan 2014 Çarşamba, 15:50

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, işçi bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. Türk Sanayisi işçimizin alın teri büyütmüştür ifadelerine yer veren Baybatur, yayınladığı mesajda İşçi Bayramı’nı kutlayarak işçinin insan yaşamında her alanda önemli yer tuttuğuna işaret etti.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur işçinin emeğin ve alın terinin sahibi olduğunu belirterek AK Parti’nin her zaman işçi ve emekçinin hakkına sahip çıktığını kaydetti. Türkiye’de uzun yıllar yasaklanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın AK Parti döneminde çıkan yasa ile kutlanmaya başlandığını belirten AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, işçi bayramı nedeniyle yıllarca işçilerin bayramının engellendiğini ifade etti.

AK Parti Manisa İl Başkanı Baybatur, 1980 öncesinde Taksimde yaşanan 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında hayatını kaybedenleri rahmetle andığını belirterek, günümüzde hala Taksim Meydanı’nı kavga ortamına çekmek isteyenlerin olduğuna dikkat çekti. Türk İşçisi’nin sağduyulu olduğunu da hatırlatan AK Parti Manisa İl başkanı Murat Baybatur, işçilerin kendi bayramlarında kavganın içine çekilmeye çalışıldığına da hatırlatarak, gerek İstanbul’da gerekse Manisa’da işçilerin bu hataya düşmeyeceklerine inandığını söyledi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, ; “ İşçi emeğin ve alın terinin sahibidir. Yılda bir kez kutlayacağı günü yıllarca yasak ettiler. Ancak bizim hükümetimiz AK Parti yaptığı yasal değişiklik ile bunun önünü açtı. Artık işçilerimiz 1 Mayıs’ta eylem ve kavga etmiyor aksine kendi bayramını kutluyor. Hatırlarsanız 1980 öncesi Taksim Meydanı’nın da yaşanan talihsiz olayda onlarca işçi kardeşimiz hayatını kaybetmişti. Bu gün onları rahmetle anıyoruz. Ülkemizin sanayide geldiği noktada işçilerimizin alın terinin büyük önemi vardır. İşçimizin alın teri ile sanayimiz büyümüş ve gelişmiştir. Türk işçisi yalnızca Türkiye’nin sanayisinin gelişmesinde etkili olmamış, yurt dışında çalıştığı ülkelerin sanayisinde de alın terini dökmüştür. Türk ekonomisine ve sanayisini alnının terini katarak ülkemize katma değer sağlayan işçilerimizin bu özel günlerini yürekten kutluyorum. Türk Ekonomisi’ne verdiği emeğin yanında yurt dışında da çalıştığı ülkelerin ekonomisine ve dünya ekonomisine sanayisine büyük katkı sağlayan Türk İşçisi’nin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın kutluyorum. Türk İşçisi kendi bayramında 1 Mayıs’ı provokasyonlarına alet etmek isteyenlere kanmayacaktır ve kanmak istemiyor. Artık Türk İşçisi huzuru ve güveni istiyor. Gerek İstanbul’da gerekse Manisa’da Türk İşçisi kendi bayramını güzel bir şekilde kutlayacaktır. Bizde bu duygu ve düşüncelerle tekrar işçimizin gününü kutluyor. Yaptığı işlerde başarılar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.