MANİSA’DA POLİS HAFTASI KUTLANDI

10 Nisan 2014 Perşembe, 14:30

Manisa’da, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 169. yıldönümü kapsamında, engelli öğrenciler trafik denetimine çıktı, kimlik kontrolü yaptı.
Manisa’da Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Funda Solak, Manisa İl Emniyet Müdürü Erhan Alkaya, Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, daire müdürleri ve engelli öğrenciler katıldı. Törende saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa Polis Emeklileri Derneği Cumhuriyet Meydanı Egemenlik Anıtı önünde çelenk sundu. Manisa Emniyet Müdürü Erhan Alkaya yaptığı konuşmada polis vatandaş kaynaşmasının önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bugüne kadar Manisa halkının bize verdiği desteğin devam etmesini istiyoruz. Polisimize güvenin ve destekleyin. Sizlerin huzuru bizlerin gururu olsun. Başarıya ulaşmanın en önemlisi halk desteğidir. Bu desteği sağladığınız ölçüde başarı oranı yükselecektir. Bu nedenle polis halk ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Değerli mesai arkadaşlarım. Sizler Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizmiş olduğu hedef doğrultusunda insan haklarına hukukun üstünlüğüne çağdaş demokratik değerlere uygun olarak gücünü yasalardan alarak görev yapmaktasınız. Sizlerin varlığı mağdura güç, suçluya korku verir. Sokaktaki vatandaş siz de devleti görür, bu itibarla devletin gülen yüzünü ve sevecenliğini gösterme görevi öncelikle size aittir. Bu güçlü teşkilatın mensubu olmaktan gurur duyunuz. Bizlerin sergileyeceği örnek tutum ve davranışların topluma güven vereceğini unutmayınız.”
Manisa Valisi Abdurrahman Savaş da yaptığı konuşmada, Polis Teşkilatının en önemli kamu hizmeti veren kurumların başında geldiğini ve köklü bir kuruluş olduğunu söyledi. Vali Savaş, teşkilatın 169’uncu yılının kutlandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kolluk kuvvetlerimizin mensupları bu yetkiyi kullanırken aynı zamanda önemli bir riskte taşıyor. Bu görev sırasında birçok teşkilat mensubumuzu vatana millete hizmet verirken şehit verdik ve veriyoruz. Bunun yanında gazi olan arkadaşlarımız var. Ben şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bizim mutlu ve huzurlu yaşamamız onların sayesindedir.”

BİR GÜNLÜĞÜNE ENGELLERİ AŞTILAR
Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü kapsamında Engelleri Aşan Polislerimiz projesi gerçekleştirildi. Proje çerçevesinde 30 engelli öğrenciye polis düdükleri takdim edildi. Engelli öğrenciler, çevik kuvvet, trafik polisi, toplum destekli polislik ve yunus ekibi olmak üzere 4 gruba ayrıldı. Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinden Manolya Meydanı’na doğru hareket eden engelli öğrenciler bazı vatandaşlara kimlik kontrolü yaptı. Manolya Meydanı’nda trafik polisi üniforması giyen engelliler durdurdukları araçlarda trafik denetimi gerçekleştirdi. Bir günlüğüne polis olmanın mutluluğunu yaşayan engelli öğrencilere vatandaşlar ilgi gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir