MANİSA TİYATROYA DOYACAK

12 Mayıs 2014 Pazartesi, 17:37

MANİSA Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Liseler Arası Tiyatro Festivali’ start aldı. Oyunların ücretsiz olduğunu dile getiren Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, öğrencilere tiyatroyu sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Öğrenciler arasında tiyatroyu yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Liseler arası Tiyatro Festivali başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile start alan festivale MHP’li Manisa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, festivalde yarışacak 6 okulun öğrencileri katıldı. Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, 6 okuldan yaklaşık 100 öğrenci tarafından yazılan oyunların 21 Mayıs tarihine kadar her akşam Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosunda tiyatro severlerle buluşacağını söyledi. Oyunların ücretsiz olduğunu dile getiren Şengöz, “Lise çağındaki öğrencilerin, gençlerin boş vakitlerini kahvehane gibi yerlerde geçirmesi yerine sosyalleşme adına tiyatro alıştırmak ve sevdirmeyi amaçlıyoruz. Oyunların hepsi öğrenciler tarafından yazıldı. Yine öğrenciler tarafından sahnelenecek” dedi. Şengöz, 6 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek oyunlar arasından birinciyi seçeceklerini ve ödüllendirileceğini söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından tiyatro severler Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinden Şehir Tiyatrosu’na kadar kortej yürüyüşü yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı yürüyüşte, öğrenciler danslarıyla Manisalıları festivale davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.