FETHULLAH GÜLEN CEMAATİ MANİSA’DA MHP DİYOR

21 Mart 2014 Cuma, 15:40

Fethullah Gülen seçimler için üstü kapalı AKP haricindeki partileri işaret etti. Vicdan kanatan sözlerin arkadaşlar arasında derin yaralar açtığını söyleyen Gülen, “Herkes etrafına bakacak, belediye başkan adaylarını değerlendirecektir.” dedi.

Gülen Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın “Seçimlere sayılı günler kaldı. “Camia hangi partiye oy verecek?” diye tartışılıyor.” sözüne Gülen şu cevabı verdi:

Sürekli bunu konuşmayı, hayatın manasını seçim sandığından ibaretmiş görmeyi doğrusu mü’minlere yakıştıramıyorum. Tabii ki ülkenin istikbali için seçim sandığı da önemli bir şey; ama her şey değil. Sizin de bir yerde ifade ettiğiniz gibi amel sandığını bir kenara iterek sadece seçim sandığına odaklanmanın bazı insanları nasıl savurduğunu, yalan ve iftiranın nasıl rahat söylendiğini görmemek, üzülmemek mümkün değil.

Kime oy verme meselesine gelince. Kadimden bu yana fakir hep ‘vicdanî kanaatinize göre rey verin’ demişimdir. İlle de şu partiye oy verin demeyi vicdanî bir baskı gördüğüm gibi, bir partiye angaje olmayı toplumun diğer kesimlerinden tecrit olma sayarım. Referandumdaki açık ve net tavrımız bir partiye değil; demokratik adımlar atılmasına binaendi. Vakıa bugünlerde onun da kıymetinin bilinmediği ortaya çıktı…

AĞIR LAFLARI İÇİNE SİNDİREN VARSA YİNE GİDİP O PARTİYE OY VERİR

Şimdi bir tarafta sabahtan akşama hakaret yağdıran bir parti başkanı var. Ve maalesef o partinin âkil insanları derin bir sükûtu tercih ediyor. Aşırı partizanlar hariç bu duruma AKP tabanının nasıl üzüldüğüne pek çok vesile ile muttali oluyorum. Bu kadar ağır lafları içine sindiren varsa yine gidip o partiye oy verir; ama her insaflı insanın yüreğini burkan, vicdanını kanatan o sözler sanırım arkadaşlarımızı da derinden sarsmıştır. Herkes etrafına bakacak, belediye başkan adaylarını değerlendirecektir. Netice itibarıyla bu bir genel seçim değil. Adaylar partiden daha önemli ve her partiden hizmet verecek istidatta çok kıymetli başkan adayları vardır. Herhangi bir partiye oy vermediğinizde günaha girmiş olmazsınız.

Bilindiği gibi yapılan anket çalışmalarında Manisa’da MHP ile AKP arasında nefes kesen bir yarış devam ediyor Fethullah Gülen’in açıklamalarından sonra Camia’nın Mhp’ye daha yakın olduğu ve destekleyeceği Manisa kamoyunda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir