EN ACI ANNELER GÜNÜ

11 Mayıs 2014 Pazar, 17:36

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde, serinlemek için girdiği Irlamaz Göleti’ne boğulmak üzereyken kurtarılan ve kaldırıldığı hastanede bir hafta sonra yaşamını yitiren 14 yaşındaki İpek Korkmaz, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Anneler Günü’nde evladını toprağa veren Züleyha Ünsal, “Kızımın evi yoktu. Mezarı evi oldu” diyerek ağladı.

Seltepe Mahallesi’nde dedesi Necip Korkmaz ile yaşayan Hasan Üzmez Ortaokulu 8-A Sınıfı öğrencisi İpek Korkmaz, geçen 3 Mayıs’ta bir grup arkadaşıyla Irlamaz Göleti kenarına geldi. Üzerindeki kıyafetleriyle, serinlemek için gölete giren Korkmaz, bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. İyi derecede yüzme bilmediği öğrenilen Korkmaz ve kıyıdaki arkadaşlarının çığlıkları üzerine az ilerde otomobilini yıkayan 55 yaşındaki Birol Çiftçi ile yakındaki bir tuğla fabrikasında çalışan işçiler yardıma koştu. Çok su yuttuğu ve nabzı durmak üzere olduğu belirlenen Korkmaz, sudan çıkartıldı. Korkmaz’a tesadüfen olay yerinden geçen ve izinde olduğu öğrenilen 112 ambulans şoförü Murat Tokgöz de kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. Yaşamsal fonksiyonları normale dönmeye başlayan Korkmaz, polisin haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Korkmaz yoğun bakıma alındı. İpek, yaşam mücadelesini dün kaybetti.

Anne ve babası 12 yıl önce boşandığı öğrenilen Korkmaz için bugün öğlende Turgutlu Esentepe Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Korkmaz’ın ayakkabı boyacılığı yapan babası Barış Korkmaz, Kayseri’de yaşayan annesi Züleyha Ünsal, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Hasan Üzmez Ortaokulu Müdürü Kemal Ceylan, öğrenci arkadaşları ve öğretmenleri ile yakınları katıldı. Anne Züleyha Ünsal,12 yıldır görmediği kızının cenazesinde güçlükle ayakta durabildi. Anneler Günü’nde evladını toprağa vermek zorunda kalan Ünsal, “Kızımın evi yoktu. Mezarı evi oldu” diyerek, gözyaşı döktü. Baba Barış Korkmaz ise taziyeleri kabul etti. Kılınan namazın ardından İpek’in bir süre omuzlarda taşınan cenazesi ilçe mezarlığa götürülüp, toprağa verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.