DİJİTAL HARİTA İLK DEĞİL!

04 Eylül 2014 Perşembe, 16:36

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin TANRIVERDİ, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Dijital Planlama ve Bilgi Sistemi Projesi geç kalınmış bir proje olarak değerlendirirken, bunun Türkiye’de ilk olmadığını da söyledi.

AK PARTİLİ BELEDİYELER BU PROJEYİ YILLAR ÖNCE HALKINA HAYATA GEÇİRDİ.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin TANRIVERDİ Manisa Büyükşehir Belediyesinin “Türkiye’de ilk” diye bahsettiği projenin daha önce AK Partili belediyeler tarafından uygulandığını fade ederek, “Proje Türkiye’de İlk değil, Manisa için güzel bir ama geç kalmış bir hizmet” dedi.

Tanrıverdi Manisa Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’de ilk defa uygulanacak dediği projenin daha önce birçok AK Partili Belediye tarafından değişik isimlerle hayata geçtiğini belirtti. Tanrıverdi hatta Konya Büyükşehir Belediyesinin Kent Bilgi Sistemleri ile “Sosyal Doku Haritası ve Sosyal Sorumluluk Projesi” bu alanda yapılmış ilk çalışmalardandır.

Video ve fotoğraf gibi görsel verilerle kentin bütününün digital haritasının çıkarılması çok geç kalınmış projedir. Büyükşehir olmadan bu işin yapılarak planlama ve projelerin hazırlanmasında kullanılması gerekti. Geçte olsa bunun düşünülmesi Manisa için güzel bir gelişmedir.

Digital haritanın çıkarılması buna göre yeni imar ve planlamanın yapılması için gerekli bu çalışmayı Ak Partili Belediyeler 2004’den bu yana uygulamaktadır. Başta Konya olmak üzere, İstanbul Büyükşehir ve onlarca ilçe belediyesi vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak, gelişmeleri, yeni yapılaşmayı, imar çarpıklarını gidermek üzere bu yazılımı kullanmaktadır. Bunu ilgili firmanın portföyünde de görmek mümkündür. Dolayısıyla “Türkiye’de ilk” diye lanse etmekte yanlıştır dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.