CENGİZ ERGÜN’DEN ÖMER FARUK ÇELİK’E ZİYARET

08 Mayıs 2014 Perşembe, 16:17

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Daha önceki Belediye dönemine Çelik ile birlikte çalıştıklarını ifade eden Ergün, önümüzdeki 5 yıllık süreçte de Manisa için birlikte çalışacaklarının altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün daha önce kendisini ziyarete gelen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Belediyeler olarak şuan telaşlı bir süreçten geçildiğini ifade eden Ergün ”Büyükşehir olarak hem bizim hem de yeni kurulan bir belediye olarak sizin aynı kuruluş telaşı var. Biz de Büyükşehir olarak MASKİ için Belediyemizin Gençlik Merkezi’nin en üst katında tadilat çalışmalarına başladık. Bunun yanı sıra kendi bulunduğumuz makam katında da bu hafta sonu itibarı ile değişiklikleri tadilatları gerçekleştireceğiz. Bu hafta başında Ticaret Odamızla bir mutabakat sağladık. Şuan mevcut taşındıkları binanın arkasında 9 katlı olan 9 bin metrekarelik binayı kiraladık sözleşmelerini hazırlıyoruz. Büyükşehrin yen binaları tamamlanana kadar bu şekilde hizmetlerimizi vermeye çalışacağız. Tabi bu süreçte yaklaşık üç, dört yıl gibi bir süreç alacak. Yılbaşına kadar bu şekilde bazı süreçleri yaşayacağız. İnşallah ondan sonra bir rahatlama olacağına inanıyorum. Ben bir kere daha seçilmenizden dolayı, Manisa’da vatandaşlarımıza hizmet etme noktasında tebrik ediyorum. Bundan önceki 5 yıllık süreç içerisinde birlikte çalışmalarımız oldu. O dönem de bulunduğunuz parti’nin grup başkan vekili olarak mecliste görev yaptınız. Kimi zaman iyi günlerimiz, kimi zaman sevinçli, kimi zamanda sinirlendiğimiz günlerimi oldu. Tabi bunlar olağan şeylerdir. Bundan sonraki süreçte de hem Büyükşehir meclisinde, hem de Şehzadeler Meclisinde inşallah güzel hizmetlere birlikte imza atarız. Önemli olan vatandaşımıza hizmettir. Ben bu güne kadar vermiş olduğunuz desteklerden hem de bu günden sonra yapacağınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum ”dedi.

Çelik”30 MART AKŞAMI SİYASİ FARKLILIKLARIMIZ BİTMİŞTİR”

İadeyi ziyaretten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden Çelik ”Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi geçtiğimiz 5 yıllık süreçte Manisa Belediye Meclisinde birlikte hizmet etmiştik. Bu günde aynı şekilde birlikte hizmet etmek nasip oldu. Gerek AK Parti olarak gerek şahsım olarak her zaman uzlaşıdan yana olduk. Bizim için 30 Mart akşamı siyasi farklılıklarımız bitmiştir. Bundan sonra yapılması gereken elbirliği içerisinde, Şehrimize, İnsanlarımıza hizmet edebilmektir. Bu noktada da Sayın Başkanımızla, Büyükşehir Belediyemiz ile her türlü diyalogu kuracağız. Zaten şimdiden diyalog içerisindeyiz. Şehrimize en güzel hizmetlerin gelmesi noktasında elbirliği ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben değerli Başkanımızı zaten ziyaret edip tebrik etmiştim ama bu vesile ile bir kez daha hem Sayın Başkanımız için hem bizler için önümüzdeki 5 yıllık sürecin hayırlı olmasını diliyorum. Tekrardan ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.