CEM ÇÖLLÜ’DEN DUYGUSAL TEŞEKKÜR

05 Nisan 2014 Cumartesi, 16:32

Manisa Şehzadeler Belediye Başkanlığı için başlayan seçim sürecini hakkın ve adaletin göz ardı edildiği bir ortamda hayırlısıyla noktaladık. Seçimin ardından yaşanan itiraz süreci nedeniyle de beklenti içindeki kamuoyuna bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

 

Bilindiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Manisa’nın yeni kurulan Şehzadeler İlçesi’nde şahsımı belediye başkan adayı olarak göstermesinin ardından tam 112 gün devam eden bir seçim süreci yaşadık. En başından söylediğimiz ve seçim döneminde taklit edilmeyen tek sloganımız olan “İnat ile değil inanç ile” söyleminde olduğu gibi, inancımızla halkımıza kendimizi anlatmaya çalıştık.  Kendimize olan inancımız, ekibimize olan güvenimiz ile dosta güven rakiplerimize korku veren bir seçim dönemi geçirdik. İlk yola çıkan, ilk proje açıklayan, projesi taklit edilen, kent merkezinde binlerce kişinin katılımı ile ilk miting düzenleyen ekip biz olduk. Her akşam tamamı gönüllü dostlarımızdan oluşan onlarca kişiyle, Şehzadeler İlçesi’nin köy ve beldelerinin yanı sıra, merkezde girmedik sokak mahalle bırakmadık. MHP’li Manisa Belediyesi’nin yaptıklarını, bizim yapacaklarımızı anlattık. Belediyecilik bilgi ve deneyimimizle aylar öncesinden hazırladığımız projelerimiz, genç yaşlı herkesin dikkatini çekti ve gittiğimiz her bölgede ilgi ile takip edildik. En başından seviyeli geçmesini dilediğimiz seçim sürecinde, bir istisna dışında etik dışına çıkmayan rakiplerimizle seviyeli bir yarış götürdük ve önceliğimizin Manisa’ya hizmet etmek olduğunu her fırsatta söyledik.

 

Netice itibariyle hafta sonu yapılan yerel seçimlerde, en yakın rakibimiz 42.311 oy alırken,  çoğunluğu sadece merkez mahallelerden oluşan 40.980 hemşerimin oyunu alarak yarışı ikinci olarak tamamladık. Yaşanan seçiminin ardından, bize inananların ısrarı ve gelen yoğun ihbarlar üzerine oyların yeniden sayılmasını önce ilçe, ardından il seçim kurullarından talep ettik. Geçersiz oyların yeniden sayılması kabul edilirken oyların tamamının yeniden sayılması il seçim kurulu tarafından maalesef reddedildi ve seçimleri ikinci olarak tamamladığımız netleşti.

Biz bu yola çıktığımızda doğduğumuz kente hizmet etme amacımızın dışında bir hesabımızın olmadığına dikkat çekmiş, beş yıl hizmet ettiğimiz Manisa halkına bir beş yıl da Şehzadeler Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istediğimizi söylemiştik. Manisalıların inançla desteklediği şahsımın, gelecek yıllarda hangi görevde olursa olsun Manisa’ya hizmet etmeye devam edeceğinden ve seçim sürecinde oluşan deneyimlerimizin geleceğe daha umutla bakmamıza vesile olduğundan kimsenin şüphesi olmasın.

Son olarak; geride bıraktığımız seçim döneminde heyecanlarıyla bizleri güçlü kılan MHP Şehzadeler İlçe Başkanlığına ve yöneticilerine, sokak sokak gezerek gücümüzü güç katan MHP Şehzadeler Kadın Kolları üyelerine,  MHP İl Başkanlığı ve yöneticilerine, her gün beklentiden uzak maddi manevi yanımızda olan gönül dostlarımıza, sabırla şahsımı destekleyen aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim. Manisalıların rekor oyunu alarak bütün şehrin gelecek beş yılını planlayacak olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün başta olmak üzere, Manisa’nın menfaati için çalışacağına inandığımız yeni göreve gelen tüm belediye başkanlarına da başarılar dilerim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir