AÇIKDİL “SÖZ VERİYORUM HALICILIK CANLANACAK”

17 Mart 2014 Pazartesi, 12:43
MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,haftasonu mesaisini bir günde 6 köy ziyareti yaparak tamamladı. Sarma,Gökbel,Receğli,Asmacık,Uzunlar ve Süngüllü köylerini ziyaret eden Açıkdil,köy konağı projesini köy sakinleri ile birlikte izlerken,köylü hanımlara da,” Halıcılığı canlandırıp size gelir sağlayacağım söz veriyorum” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi AÇıkdil, Yunusemre ilçesinin en önemli üç unsurundan biri dediği ve ekonomisini,yaşam standartlarını yükseltmek için birbirinden önemli projelere imza attığı Yuntdağ köylerini ziyaret etti.Daha önce 62 köy ve 3 beldeyi birkaç ziyaret eden ve her köyü karış karış gezen Açıkdil,bu kez hem projelerini tanıtmak hem de köy sakinleri ile bir aray gelip sohbet etmek için Sarma, Gökbel,Recepli, Asmacık,Uzunlar ve Süngüllü köylerini ziyaret etti.7’den 70’e herkesin büyük ilgi ve sevgisi ile karşılanan Açıkdil,”30 Mart’ artık sayılı günler kaldı. Kullanacağımız oylar çök önemli.Güçlü iktidar olabilmemiz için Büyükşehir Belediye Başkanı,Yunusemre Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri aynı partiden olmalı ki, hizmetler daha hızlı hayata geçsin. İşte bu yüzden eşit hizmet anlayışı ile yola çıkan üç hilalde birlik olalım” dedi.
Çocuklara top dağıtan ve okula gidip gitmediklerini soran Açıkdil;”Sosyal Belediyecilik nedir? Biliyor musunuz? Sizlerin eğitim ve okul masraflarınıza yardımcı olacağız. Yeter kisizler geleceklerimiz okuyun,geleceğimizi aydınlatın diye.Bunlar ve daha birçok hizmet sosyal belediyecilik oluyor.Sizler okuyun bizler sizlere belediyenin kurslarıyla imkanları sağlayacağız”şeklinde konuştu.
Kahvede oturan erkeklere köy konağı projesini projeksiyon ile izlettiren AÇıkdil,köy sakinlerinden tam not aldı. Köylerdeki birçok ihtiyaca cevap verecek olan köy konağının içinde okuma salonu,Kuran Kursu,PTT Şubesi, İnternet Salonu,El sanatları odası ve gasilhane gibi yerler olacağını belirten ve animasyon sunumu ile köylülere anlatan Açıkdil,”Mesleğim Mimar projeyi hayata geçirmke benim işim.Biz Manisa Belediyesi olarak şeffaf belediyecilik anlayışı ile eşit hizmet götürdük. Yuntdağ köylerinde de altyapı,kanalizasyon,arıtma tesisi ve yol çalışmalarından sonra sosyal,ekonomik ve eğitim açısından kalkınma için Köy Konağı projesi şart.Ve biz de göreve geldiğimizde hayat geçireceğiz.” dedi.
Recepli köyünde köy sakinleri ile öğle namazını kılan Açıkdil, cami çıkışı köy sakinleri ile sohbet etti.Recepli köyünde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili elinden geldiğini yaptığını hatta verdiği destek ile davayı kazandıklarını belirten Açıkdil, göreve geldiğinde su sıkıntısının tamamen oratadan kalakacağını çünkü şu an köylerin sorumluluğunun hala belediyelerde olmadığını söyledi.
Süngüllü köyünde dışarıda duran hanımlarla konuşan Açıkdil,köy konağı projesini anlattı.Hanımların sıkıntılarını dinleyen Açıkdil;” Size söz veriyorum halıcılığı canlandıracağım.Sizlere gelir sağlaması için iki seçeğiniz var.Birincisi Belediye için sigortalı ve maaşlı olarak halı dokuyacaksınız.Belediye’de gelen konuklarına hediye edecek.Ya da kendiniz üreteceksiniz kurulacak kooperatif aracılığıyla satılacak ama öyle ya da böyle size gelir sağlyacak projeleri hayata geçireceğiz.”şeklinde konuştu.Köy erkeklerinin otobüs sıkıntısı çektiklerini söylemesi üzerine Açıkdil;” Her köye otobüs gelecek,gelmek zorunda.Manisa Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerin,köylerin mahallerin ulaşımından sorumlu olacak.Ve sizlerin köylerinize de otobüs gelecek içiniz rahat olsun.” dedi.
Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte gittikleri köylerde köysakinleri ile sohbet eden Açıkdil ve ekibi Uzunlar Köyü’nün Türk Bayrağı isteğini de yerine getirerek, köydeki bayrak dileğinde Türk Bayrağı’nı dalgalandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir