SOBADAN SIZAN GAZ CAN ALDI

06 Ocak 2015 Salı, 12:27

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde oturan 90 yaşındaki Haydar Ali Toyran ile eşi 86 yaşındaki Münevver Toyran, sobadan çıkartıp ısınmak için yatak odasına götürdükleri, içi köz dolu kovadan yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Çepnibektaş Mahallesi’nde oturan 8 çocuk babası Haydar Ali Toyran ile eşi 86 yaşındaki Münevver Toyran’dan haber alamayan ve telefonla da ulaşamayan yakınları, dün saat 14.00 sıralarında çiftin evine gitti. Yatak odasında hareketsiz yatan çiftin nefes almadığını gören yakınları, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin kontrolünde, Toyran çiftinin öldüğü belirlendi. Yatak odasında soba kovasının bulunduğu, yapılan ilk incelemeye göre Toyran çiftinin karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdiğinin belirlendiği kaydedildi. Yaşlı çiftin cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Olayı haber alıp eve koşan diğer yakınları, çiftin öldüğünü öğrenince gözyaşı döktü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

yatak-odasina-goturulen-soba-kovasi-2-can-aldi_2433_dhaphoto1 yatak-odasina-goturulen-soba-kovasi-2-can-aldi_2433_dhaphoto2 yatak-odasina-goturulen-soba-kovasi-2-can-aldi_2433_dhaphoto4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir