Sabuncubeli’nde yoğun kar yağışı

06 Ocak 2020 Pazartesi, 14:27

İzmir ve Manisa’yı birbirine bağlayan 580 rakımlı Sabuncubeli geçidinde yoğun kar yağışı devam ederken, İzmir’den Manisa’ya gelmeye çalışan araçların geçişine yoldaki temizleme çalışmaları nedeniyle izin verilmedi. Ekipler iki şehri birbirine bağlayan yolda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, araçlar Sabuncubeli Tüneline yönlendirildi.

İzmir-Manisa arasında sabaha karşı başlayan kar yağışı aralıklarla yağmaya devam ederken Sabuncubeli’nde yolda kar tutmaya başladı. Yol temizleme çalışmaları aralıksız devam ederken yoğun kar yağışı nedeni ile İzmir-Manisa karayolu araç trafiğini olumsuz etkiledi. Karayolları ekipleri, beyaza bürünen Sabuncubeli Geçidi üzerinde kar kürüme çalışması yaptı. Öte yandan jandarma ekipleri de İzmir istikametinden Manisa’ya gelişte  Sabuncubeli Geçidini kullanmak isteyen sürücüleri yoldan çevirerek, tünele yönlendirdi. Kar yağışını görmek için Sabuncubeli’ne çıkan vatandaşlardan Özcan Tunç, “Biraz kar görelim dedik. Yoğun da bir kar yağışı var. Bunu her sene yaşarız ve görmeye de geliriz” diye konuştu.

4 İLÇEDE 0KULLAR TATİL EDİLDİ

Manisa’da devam eden kar yağışları hayatı olumsuz etkiledi. Gördes, Akhisar ve Turgutlu ilçelerinde ise yüksek kesimde yer alan ve taşımalı eğitim yapılan mahallelerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. Demirci ilçesinde ise eğitime yarım gün ara verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir