SABUNCUBELİ’NDE TRAFİK KİTLENDİ

16 Nisan 2015 Perşembe, 19:10

Manisa İzmir arasında D-2 belgesiyle öğrenci, fabrika işçisi ve personel taşımacılığı yapan servis şoförleri, 3 duraktan fazla alanda durdukları gerekçesiyle kendilerine ceza yazan İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine isyan etti.

Manisa-İzmir karayolu üzerinde bir araya gelen servis şoförleri, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ısrarına rağmen araçlarıyla birlikte Sabuncubeli mevkiine hareket etti. Şoförler, kesilen cezalara trafik akışını yavaşlatarak tepki gösterdi.

DÖNÜŞ YAPILMADI

Servis şoförleri adına açıklama yapan Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanvekili Salih Karaağaç, “Bu konuyla ilgili İzmir İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüm. Olumlu bir sonuca ulaşamadık. İzmir’den gelen servis araçları burada iş yapabiliyor ama, bizim araçlarımız İzmir’de ya ceza yiyiyor ya da kapatılıyor. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı’na derdimizi anlattı ancak sonuç yok.” dedi.

YÜKLÜ PARA CEZALARI KESİLİYOR

Servis şoförlerine yüklü para cezası kesildiğini belirten Karaağaç, “Haketmediğimiz halde yüklü para cezaları yiyiyoruz. Servis şoförüne 2 bin 500 TL para cezası kesiliyor. Şoförler zaten bin 500 TL’ye çalışıyor. Bunun dışında firmaya da 5 bin TL’ye yakın para cezası veriliyor. Üstüne üstlük bir de araçlar 60 gün boyunca trafikten men ediliyor. Bu cezalar çok ağır. Biz artık bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Eğer D-2 İzmir’de servis kullanmak için yeterli değilse söylesinler ne gerekiyorsa o belgeyi alalım.” diye konuştu.

Polis ile servis şoförleri arasında an an gergin dakikalar yaşanırken, eylem olaysız bir şekilde son buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.