POLİS OLAN BABASININ SİLAHI İLE…

12 Ekim 2015 Pazartesi, 15:01

Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan Ö.S.Ç., aynı okulda okuyan S.S. ile tanıştı. İki gencin arkadaşlığı bir süre sonra aşka dönüştü. Birinci sınıfı tamamlamayan Ö.S.Ç., okulu bıraktı.

KIZ ARKADAŞI AYRILMAK İSTEDİ
Memleketi Manisa’ya dönen Ö.S.Ç., bu sürede ara sıra yanına da gittiği kız arkadaşı S.S. ile telefon görüşmeye devam etti. Bir süre sonra genç kız, Ö.S.Ç.’den ayrılmak istediğini söyledi. Telefonlarına çıkmamaya başladı.

TERK EDİLİNCE BUNALIMA GİRDİ
Bunalıma giren Ö.S.Ç., polis olan babasının ikinci tabancası ile otomobilini alıp Aydın Nazilli’ye gitti. Kız arkadaşının kaldığı yurdun önüne park ettiği araçtan inen Ö.S.Ç., sevgilisine telefonla mesaj gönderip balkona çıkmasını istedi.

İNTİHAR ETMEK İSTEDİ
Elindeki tabancayı başına dayayan Ö.S.Ç., kız arkadaşına kendisiyle barışmazsa intihar edeceğini söyledi. Ayrıca elindeki tabancayla havaya 7- 8 el ateş etti. Yurttaki öğrencilerin ihbarı üzerine olay yerine polis geldi. Polis Ö.S.Ç.’den silahını bırakmasını, eylemini sonlandırmasını istedi. Önlem amaçlı olay yerine sağlık ekibi de çağrıldı.

İKİ SAATTE İKNA EDİLDİ
İki saat süren ikna çabalarının ardından kız arkadaşıyla görüşeceği sözü verilen Ö.S.Ç., elindeki silahı bırakıp teslim oldu. Kız arkadaşıyla görüşen ve fenalık geçiren Ö.S.Ç., ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ö.S.Ç.’nin Psikiyatri Servisi’nde tedaviye alındığı belirtildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir