O DAVADA TÜYLER ÜRPERTEN AÇIKLAMALAR!

28 Nisan 2015 Salı, 18:26

 

Manisa‘da 8 aylık hamile eşi Burcu Çapar’ı darbederek öldürdüğü iddia edilen Semih Çapar’ın, ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Manisa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 4. duruşmasına, Burcu Çapar’ın babası Süleyman ve annesi Fatma Akyol, sanık Semih Çapar ve avukatlar katıldı.

Duruşmada Burcu Çapar’ın babası Süleyman Çapar, mahkeme heyetine 4 yaşındaki torunu Tanem Çapar’a olayı anlattırdığı ses kaydının bulunduğu CD’yi sundu. Tanem Çapar’ın ses kaydında babasının annesini döverek öldürdüğünü anlatması dikkat çekti.

Görüntüde minik kız E.T.Ç, “Annemle arabada oturuyorduk. Kötü baba geldi, annemin kafasına ayakkabısıyla vurdu. Motorlu bir amca kötü babayı durdurmaya çalıştı, sonra baba anneyi hastaneye götürdü. Sonra arabadan indiler, ben de indim. Kapıyı açtılar. Kötü baba, anneyi içeri soktu. Sonra da doktor amcalar geldi.” dedi.

İfadesinde ses kaydına tepki gösteren Sanık Çapar ise “Bunlar kızımın psikolojisini bozuyorlar. Ona olayı hatırlatıp duruyorlar. Çocuğa ‘baban anneni öldürdü’ diyerek CD’ye çekiyorlar. Psikolojisini bu kadar düşünüyorlarsa CD’ye çekmezler. Bunu kabul etmiyorum. Tanık olarak dinlenmesi gerekiyorsa duruşmada dinlenmesi gerekir” dedi.

Çapar, olay günü Burcu Çapar ile arabada tartıştıklarını, annesinin evine götürüp bırakacağını söylemesi üzerine kendisini arabadan attığını iddia etti. Çapar, şunları söyledi:

“Araçta iki tokat attım. O sırada kendisini arabadan attı. Karıma 10-15 defa vurduğum iddia ediliyor. Kafasına vursan izi kalır. Raporda kırık kemik yok. Allah bana bir oğlan çocuğu nasip edecekti. Bir baba çocuğunu öldürür mü? Bana canavarca öldürdü diyorlar. Canavar, eşini hastaneye götürdü. Ben kızımı 11 aydır göremiyorum. Ben çocuğumun ve eşimin mezarını bile bilmiyorum. Yemin ederim ben bir şey yapmadım.”

Mahkeme başkanı, olayın yaşandığı gün Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde nöbetçi olan doktor Ülkü Ünsal’ın dinlenmesi ve Tanem Çapar’a ait olduğu iddia edilen ses kaydının incelenmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu açıklama yaptı

Öte yandan, duruşma öncesinde Manisa Adliyesi önünde bir araya gelen Manisa Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı.

Platform adına açıklama yapan Sevgi İlhan Akyüz, “Burcu kardeşimizin katili hiçbir ceza indiriminden yararlanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Olay

Manisa‘nın Kalemli mahallesinde 11 Mayıs 2014’de Semih Çapar, kaza yaptıklarını iddia ederek 8 aylık hamile eşi Burcu Çapar’ı yaralı halde Celal Bayar Üniversitesi Hastanesine getirmiş, kadının karın ve başından darp edildiğinin belirlenmesi üzerine tutuklanmıştı.

Kadın ve bebeğinin ölümü sonrası Semih Çapar hakkında, TCK‘daki “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme”, “gebe olduğu bilinen kadını öldürme”, “yakın akrabayı öldürme” ve “yaralama” suçlarını işlediği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.