O cinayetin sır perdesi çözüldü;işte iğreç detaylar

20 Şubat 2017 Pazartesi, 15:49

İzmir’de geçen hafta kaybolan ve cesedi su kuyusunda bulunan liseli Ahmet Coşkun‘un katili üvey babası çıktı. Suçunu itiraf eden üvey baba, cinayeti karısını kıskandığı için işlediğini söyledi.
İzmir’in Menemen İlçesi’nde, geçen hafta kaybolan ve Manisa’daki bir su kuyusunda cansız bedenine ulaşılan 15 yaşındaki lise öğrencisi Ahmet Coşkun’un katil zanlısı üvey babası M.M. çıktı. Üvey babanın (Müştak Mozzak) bir yurtta Kuran eğitimi verdiği öğrenildi.

4,5 AYLIK HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Liseli gencin yakınlarının iddiasına göre, M.M.’nin evlilik için önce Ahmet Coşkun’u ikna ettiği, Coşkun’un da annesinden M.M. ile evlenmesini istediği öğrenildi. Bu arada, gözaltına alınan Elif M.’nin (36) M.M.’den (26) 4,5 aylık hamile olduğu belirtildi. Suçunu itiraf eden M.M.’nin, oğlu Ahmet Coşkun’a düşkün olan Elif M.’yi çok sevdiği ve paylaşmak istemediğini, Ahmet Coşkun’u ortadan kaldırırsa daha mutlu bir hayatının olacağını düşündüğü için cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi.

CANSIZ BEDENİ SU KUYUSUNDA BULUNDU

Karşıyaka’daki Atakent Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Ahmet Coşkun, geçen 12 Şubat’ta Bolu’dan gelen teyzesi Esma Koç’u görmek için dedesi Ahmet Koç’un Esatpaşa Mahallesi’ndeki evine gitti. Dedesinin evinden kendi evlerinde unuttuğu USB belleği almaya gideceğini söyleyerek ayrılan Coşkun’dan bir daha haber alınamadı. Coşkun’dan uzun süre haber alamayan ailesi, durumdan şüphelenerek oğullarının gidebileceği yerleri aradı. Coşkun’u bulamayan aile durumu polis ekiplerine bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Coşkun’un yürüdüğü güzergah üzerindeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan araştırma sonucunda Ahmet Coşkun’un en son evinin 150 metre ilerisindeki plastik doğrama atölyesinin önünden geçerken görüntülendiği öğrenildi. Coşkun’un cep telefonunun IMEI numarasını alan polis ekipleri, yaptıkları araştırma sonucunda Manisa’nın Yunusemre İlçesi Recepli Mahallesi yakınlarındaki bir bölgeden sinyal aldı. Harekete geçen ekipler, Ahmet Coşkun’un cansız bedenini bir su kuyusunda buldu. Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından kuyudan çıkarılan Ahmet Coşkun’un cansız bedeni savcının incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

KOMŞULARI ACI HABERLE YIKILDI

Liseli Ahmet Coşkun’un yıllarca yaşadığı dedesinin evinin bulunduğu sokaktaki komşuları acı haberi alınca adeta yıkıldı. Dede Ahmet Koç ile aynı sokakta yaşayan Hatice Kurnaz, ‘Bütün gün buradaydı, o gece işi halledip gelmiş. O gün hiçbir kıpırdama olmadı, sonrasında aramaya gitti. Kişiliğini çok beğenmedik, biraz farklı bir yapısı vardı. Ahmet çok sakin bir çocuktu, annesinden izin almadan hiçbir yere gitmezdi. Ahmet yurtta kalıyordu, Çiğli’de bir cemaate ait yurtta kalıyordu. Hocası önce onu ikna etmiş. Görünüşe göre Ahmet’i çok seviyorduö dedi. Ailenin karşı komşusu Duygu Burcu Gür, ‘Böyle bir canilik olamaz. Çocuk çok efendiydi, hiçbir arkadaşıyla kavgası olmazdı. Bu süreçte biz her gün birlikteydik komşular olarak, babası olacak o kişi kadınların yanından ayrılmadı, Elif ablanın telefonunu elinden bırakmadı ve onun konuşmasına izin vermedi. Gayet rahat tavırları vardı, sanki hiçbir şey olmamış gibi davranıyordu. Her yere Ahmet’in dayısıyla koşturdu. Nasıl bir Kuranı Kerim hocası bunu yapabilir. Biz kime güveneceğiz artık. Ahmet ailesiyle sorunu olmayan birisiydi. Annesi evlenmek istememişti, Ahmet vesile olmuş ‘Ne olur anne sen bu kişiyle evlenir misin’ demiş. Böyle bir acıyı yaşadığımız için çok üzgünüz. Neden yapmış olabileceğini bilmiyoruz. Gayet soğuk kanlıydı, Elif ablanın, kayın pederinin ve kayın validesinin yanındaydı. Elif abla hamileydi, Allah biliyor ama inşallah o çocuk da dünyaya gelmez. Biz anneyi hiçbir şekilde suçlu görmüyoruzö diye konuştu.

‘KATİLİ BESLEMİŞİZ”

Ailenin yan komşusu Güllü Mısırlı ‘O caniyi burada yedirip içirdik, ama katili beslemişiz. O anneyi nasıl sorguya alıyorlar. Gelsin mahalleye sorsunlar onun hiçbir suçu yok. ‘Aşkım aşkım aşkım’ diyerek Elif’i hastaneye götürüyordu. Belki Elif’in annesi babasını da öldürecekti, sürekli eve girmek istiyorduö dedi.

ORTAOKULDAN BU YANA YURDA GİDİYORDU İDDİASI

Yakınları ve komşuları Ahmet Coşkun’un kuran eğitimi almak için zaman zaman Çiğli İlçesi’nde bir cemaate ait yurda ortaokul çağlarından buyana gittiğini, lise 9’uncu sınıf öğrencisi Ahmet Coşkun’un vakit namazlarını kıldığı, Kuran okuduğu ve okulda tanıştığı hocası M.M. ile annesinin evlenmesi için annesine istekte bulunduğu kaydedildi. Elif M. ile M.M.’nin geçen Ağustos evlendikleri, Elif M.’nin bu evliliğinden 4.5 aylık hamile olduğu bildirildi. Bu arada, Elif M.’nin ilk eşi Mustafa Ali Coşkun’dan liseli Ahmet henüz 15 aylıkken geçimsizlik nedeniyle boşandığı, o tarihten ikinci evliliğini yaptığı tarihe kadar babası Ahmet Koç’un evinde yaşadığı, evliliği düşünmediği ancak oğlunu kırmamak için evlenmeyi kabul ettiği belirtildi. Ayrıca Ahmet Coşkun’un otopsisinin yarın (Salı) yapılacağı bildirildi.

ÜVEY BABASI HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Lise öğrencisi Ahmet Coşkun, cansız bedeninin ayağına taş bağlanmış halde kuyuda bulunmasıyla ilgili üvey babası M.M. gözaltına alındı. Poliste sorgulanan M.M.’nin şüpheli ifadeleri üzerine yapılan detaylı sorgulamada katil zanlısı her şeyi anlattı. M.M.’nin, Ahmet Coşkun’un annesine aşık olduktan sonra, ilk etapta liseli genci evliliğe ikna ettiği, ardından da Coşkun annesini ikna etmesini sağladığı ortaya çıktı. Oğluna çok düşkün olan Elif M.’nin evliliği düşünmemesine rağmen oğlunu kırmamak için evliliği kabul ettiği öğrenildi. Bir gözü protez olan ve eşinden 10 yaş küçük olan M.M.’nin bu nedenle kompleks yaşadığı, Elif M.’nin oğluna olan düşkünlüğü nedeniyle de cinayete karar verdiğini itiraf ettiği ortaya çıktı.

PİKNİĞE GÖTÜRECEĞİNİ SÖYLEMİŞ

Katil zanlısı M.M.’nin, doğayı çok seven derslerinde de oldukça başarılı olan Ahmet Coşkun’u, kayıplara karıştığı gün pikniğe götürme bahanesiyle aldığı, ardından olayın yaşandığı kende köyü olan Recepli Köyü’ne götürdüğü, burada da Ahmet Coşkun’a arkasından saldırıp sopayla başına defalarca vurduğu belirlendi. Bir nalburdan aldığı sopayla bayıltıncaya kadar darp ettiği talihsiz liseliyi henüz ölmeden yine nalburdan aldığı çuvala koyup içine de taş dolduran M.M.’nin, daha sonra çuvalı su kuyusuna attığı tespit edildi. M.M.’nin sopayla çuvalı aldığı nalbura polis tarafından ulaşıldı.

AHMET’İ ARADAN ÇIKARTMAK İSTEMİŞ

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin sürdürdüğü soruşturma kapsamında, sorgulanan M.M.’nin, Elif M.’nin oğluna olan düşkünlüğü nedeniyle Ahmet Coşkun’u rakibi olarak görmeye başladığını ve onu ortadan kaldırırsa Elif M. ile daha güzel bir hayatının olacağını düşündüğü söylediği ileri sürüldü.

KONUŞMALARI SİLİP MESAJ ATMIŞ

Katil zanlısı M.M.’nin, olayın ardından önce kendi cep telefonu ve Ahmet Coşkun’un cep telefonundan yaptıkları konuşmalara ait kayıtları sildiği, ardından da hiçbir şey yaşanmamış gibi cinayetten sonra ‘Canım oğlum bu Cuma bana mesaj atmadın, seni çok özledim nasılsın” diye mesaj gönderdiği tespit edildi. Baba hasretiyle büyüyen Ahmet Coşkun’un yakınları, talihsiz gencin çok sevdiği ve annesiyle evlenmesini istediği M.M.’ye babası gibi davrandığını kaydetti.

3 KİŞİ DE TUTUKLANDI

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin sürdürdüğü soruşturma kapsamında, sorgulanan M.M.’nin, E.M.’nin oğluna olan düşkünlüğü nedeniyle Ahmet Coşkun’u rakibi olarak görmeye başladığını ve onu ortadan kaldırırsa daha güzel bir hayatlarının olacağını düşündüğü söylediği ileri sürüldü. Katil zanlısı M.M.’nin, olayın ardından önce kendi cep telefonu ve Ahmet Coşkun’un cep telefonundan yaptıkları konuşmalara ait kayıtları sildiği, ardından da hiçbir şey yaşanmamış gibi cinayetten sonra “Canım oğlum bu cuma bana mesaj atmadın, seni çok özledim nasılsın?” diye mesaj gönderdiği tespit edildi.

İşlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen M.M., E.M. ve Y.K. tutuklandı. M.M.’nin hakim karşısında, “Olaydan sonra eşimi aradım o iş tamam dedim, o da ‘Bunu daha sonra konuşalım’ dedi” diye konuştuğu öğrenildi.

SU KUYUSUNA BAYGIN HALDEYKEN ATILMIŞ

Ahmet Coşkun’un cenazesi  İzmir  Adli Tıp Kurumu Morgu’nda yapılan otopsinin ardından öz babası  Mustafa Ali Coşkun’a teslim edildi. Baba Coşkun, oğlunu,  Manisa’nın Yunus Emre İlçesi Köseler Mahallesi’nde bugün ikindide toprağa vereceğini söyledi.

Bu arada, talihsiz liselinin ölümüyle ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Buna göre, başına IŞsopayla vurulduktan sonra kendinden geçen Ahmet Coşkun’un, su kuyusuna henüz hayattayken atıldığı ve kafatasında çatlak, beyninde de kanama oluştuğu ortaya çıktı.

ÖZ BABASI KONUŞTU

Öldürülen Ahmet Coşkun’un  Menemen’de yaşayan ve bir demir çelik fabrikasında çalışan 43 yaşındaki öz babası  Mustafa Ali Coşkun, boşandıktan sonra oğlunun velayetinin annesine verildiğini ve sonrasında kendisine gösterilmediğini öne sürdü. Başka bir evlilik yapmadığını belirten Coşkun, “Kaybolduktan sonraki pazartesi sabahı durumu öğrendim. Yeğenim sosyal medyada görmüş. Ben de polise başvurdum, doğru olup olmadığını araştırdım. Daha sonra beni ifadeye çağırıp şüphelendiğim olup olmadığını sordular. Tabii ki birinci derecede sorumlu anneydi, çünkü çocuğun velayeti annedeydi. Oğlumu en son bir sene önce gördüm, bana göstermiyorlardı. Ahmet çok iyi bir çocuktu ve başarılı bir öğrenciydi. Annesi bir türlü benimle paylaşamadı, göstermemek için sürekli önüme engel koydu. Benim kaçıracağımı öne sürüp çocuğu korkutuyordu. Baskı oluşturuyorlardı. Ailevi nedenlerden dolayı anlaşamadık ve dava açtılar, sonra da medeni insanlar gibi boşandık. Ben kapımın açık olduğunu ne zaman isterlerse gelebileceklerini söyledim, hatta boşanmak için davayı ben açmadım. Ama o süreçte güvenliksizlik de oluştu.”

“BELKİ DE BENİM ÜZERİME YIKACAKLARDI”

Oğlunun kayıp olduğunu öğrendikten sonra eski kayınpederinin evine gittiğini anlatan Coşkun, “Oğlumun yurtta kaldığını biliyordum, belki başarısında faydası vardı ama böyle bir şekilde katledileceği aklıma gelmedi. Çocuğu ortadan kaldırıp benim mi üzerime atmak istediler bilmiyorum.” dedi.

Oğlunun kaybolduğunu öğrenince evine gittiği eski kayınpederinin “En büyük düşmanım sensin” dediğini öne süren  Mustafa Ali Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bana 15 yıldır çocuğu göstermediler, okula gittim, müdür yardımcısı engelledi. Çocuğu bana göstermemek için her seferinde engel oldular. Ben çocuğumla arkadaş olmak istediğimi söyledim ama okula bile gitmeme izin vermediler. Bu caniliği yapanların en iyi şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Üvey babasının nasıl katlettiği ortada. Çocuğun annesinin haberi olmadan bunu yapabilir miydi bilmiyorum. Annesinin eli var mıydı, planlı bir şey miydi onu da yargılama aşamasında göreceğiz. Belki de çocuğa ‘Baban seni kaçıracak’ diyerek olayı benim üzerime mi yıkacaklardı, onu da bilmiyorum. Ben kendim mağdurum, benim annem babam yok, çocuğu kaçırıp ne yapacağım.” diye konuştu.

MASASI KARANFİLLE DONATILDI

Bu arada, Ahmet Coşkun’un eğitim gördüğü  Atakent  Anadolu Lisesi’ndeki sınıf arkadaşları, talihsiz gencin masasını karanfillerle donattı. Çevresinde çok sevilen biri olan Coşkun’un arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Cenazeyi almak için  İzmir  Adli Tıp Kurumu’nda bekleyen  Mustafa Ali Coşkun, oğlunu  Manisa’nın  Yunusemre İlçesi’ne bağlı kırsal Köseler Mahallesi’nde toprağa vereceğini söyledi.

15 yaşındaki çocuğun ayağına taş bağlayarak su kuyusuna attı!
http://45haber.com/3-sayfa/15-yasindaki-cocugun-ayagina-tas-baglayarak-su-kuyusuna-atti.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir