Motosiklet kazasında ağır yaralanan Umut Uygur yaşam mücadelesini kaybetti

19 Aralık 2017 Salı, 18:20

Manisa’da geçtiğimiz Çarşamba günü okula gitmek için evden motosikleti ile çıkan ve okul yolunda kullandığı motosikletin kamyonet ile çarpması sonucu ağır yaralanan lise öğrencisi Umut Uygur (16), bir haftadır verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.
Yunusemre ilçesi Serel kavşağında Rasim Öztürk yönetimindeki 45 AE 190 plakalı kamyonet, lise öğrencisi Umut Uygur’un kullandığı 45 DZ 167 plakalı motorsikletle çarpıştı.Çarpışma sonucu motosiklet sürücüsü Uygur ile motorsiklette arkasında oturan arkadaşı E. İ. yaralandı. Yaralılar, Manisa Celal Bayar Hastanesine kaldırıldı. Motosiklet sürücüsü Uygur, bir haftadır süren müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (MOSTEM) metal bölümü 11. sınıf öğrencisi Uygur için, mahallesindeki 75. Yıl Mahallesi Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazına müteakip düzenlenen törende baba Rafet Uygur ve anne Günsel Uygur, zor anlar yaşadı. Uygur’un sınıf arkadaşları tabutu başında ağladı. Kılınan namazın ardından, Uygur’un cenazesi defnedilmek üzere Asri Kırtık Mezarlığı’na kaldırıldı.
Törene Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Nihat Akyol, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, Okul Müdürü Mehmet Yiğitkanlı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Okula yetişmek isterken…
https://www.45haber.com/3-sayfa/okula-yetismek-isterken.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir