Minik Irmak, son yolculuğuna çiçeklerle uğurlandı

23 Ekim 2016 Pazar, 17:27

Alaşehir’de komşusu tarafından vahşice öldürülen 4 yaşındaki Irmak Kupal, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

4 Ekim tarihinde komşusu tarafından öldürülen ve gömüldüğü bağlık alanda 3 gün süren kazı çalışmalarının ardından cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Irmak Kupal için Alaşehir Tokuçzade Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

MİNİK IRMAK’IN YAKINLARI İDAM İSTEDİ

Ailesi ve yakınları, katil zanlısının idam edilmesini istedi. Bazı kadınlar üzerinde ‘Ya sizin çocuğunuz olsaydı’, ‘Anneler ağlamasın’ ve ‘Yeter artık’ yazılı dövizler taşıdı.

Gözyaşlarının sel olduğu Kupal Ailesinin evinin bulunduğu sokakta mevlit okutuldu, yokma döktürüldü. Helallik alındıktan sonra cenaze, Tokuçzade Cami’ne getirildi. Zaman zaman baygınlık geçiren anne Suriye Kupal bir yakının otomobilinde bekledi. Baba Bilal Kupal ise güçlükle ayakta durabildi.

Minik Irmak’ın yakınları ve komşuları ağıtlar yakalanarak katili Kürtçe ve Türkçe beddua yağdırdı. Kupal Ailesinin yakınları, televizyon programında katil zanlısı Himmet A.’nın suçsuz olduğunu söyleyen kişilere tepki gösterdi. Cenaze törenine katılan yüzlerce kişi cami avlusunu doldurdu. Üzerine yeşil tülbent örtülen tabuta Kupal’ın yakınları beyaz ve sarı renkli kasımpatılar bıraktı. Minik Irmak’ın ablası 10 yaşındaki Ayşe Kupal bir süre tabuta sarıldı.

ÇOK SAYIDA İSİM CENAZEYE KATILDI

İkindi namazı sonrası düzenlenen cenaze namazına, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Alaşehir Belediye Başkanvekili Hasan Alıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan, siyasi parti temsilcileri, yakınları ve çok sayıda Alaşehirli vatandaş katıldı.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Yüzlerce vatandaşın akın ettiği cenazede minik Irmak için gözyaşları sel olurken, anne Suriye, baba Bilal Kupal ayakta durmakta zorlandı. Minik Irmak’ın yakınları, katil zanlısı Himmet A. için idam istedi. Irmak’ın tabutunun üzerine kasımpatı çiçekleri konulurken, talihsiz kızın 10 yaşındaki ablası Ayşe Kupal da kardeşinin tabutu başında dua etti. Cenaze namazının kılınmasının ardından Irmak’ın minik bedeninin bulunduğu tabut omuzlara alınarak, götürüldüğü Yeni Mezarlığa defnedildi.

Minik Irmak'a veda

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alaşehir’de 14 Ekim tarihinde evlerinin önünden kaybolan Irmak Kupal’ı öldürdüğünü canlı yayında itiraf eden ve İstanbul Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından program arasında gözaltına alınan Himmet A., Manisa’ya getirilmişti. Adliyeye sevk edilen zanlı, çıkartıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderilirken, Himmet A.’nın emniyetteki ifadesinde, Irmak’ı tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğünü, daha sonra cesedi Ilıca Mahallesi Sakırız Çayı kenarındaki bir üzüm bağına gömdüğünü söylediği belirtilmişti. Bu ifadelerin üzerine üzüm bağında, 8 kepçeyle aralıksız kazı çalışmaları sürdürülmüş, bir taraftan Ankara’dan getirilen ceset bulmak için eğitilmiş ’Ateş’ ve ’Barbie’ isimli köpekler de arama çalışmalarına katılmıştı. 3 gün süren kazı çalışmalarının ardından minik Irmak’ın cansız bedeni 22 Ekim tarihinde saat 16.30 sıralarında bulunmuş, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Morgu’na kaldırılmıştı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir