MİNİK DUDU GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ!

03 Mayıs 2015 Pazar, 18:49

MANİSA’nın Selendi İlçesi’nde devrilen traktörünün altında kalarak yaşamını yitiren 10 yaşındaki Dudu Çiftçi, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Dün saat 15.00 sıralarında, Selendi’ye 30 kilometre mesafedeki Tepeynihan Mahallesi’ndeki tarlasına giden Cemil Çiftçi, plakasız traktörünün arkasına bağladığı pulluk ile arazisini sürmeye başladı. Meyilli arazide devrilen traktör, yuvarlanmaya başladı. Bu sırada babasının yanına doğru yürüyen, Pınarlar İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Dudu Çiftçi, traktörün altında kalarak yaşamını yitirdi. Baba Cemil Çiftçi ise ağır yaralı olarak ambulansla Selendi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, tedaviye alındı.

Dudu Çiftçi’nin hastane morguna kaldırılan cenazesi bugün ailesine teslim edildi. Minik kızın cenazesi, önce Tepeynihan Mahallesi’ndeki evlerinin önüne getirildi. Anne Fadime Çiftçi ile yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Evinin önünde Dudu Çiftçi için Kur’an-ı Kerim okundu. Dualar edilirken, helallik alındı. Ardından küçük çocuğun naaşı, cenaze namazı için mahalle meydanında götürüldü. Burada kılınan cenaze namazına; Dudu’nun okul arkadaşları ve öğretmenlerinin yanı sıra Eğitim-Bir Sen Selendi İlçe Başkanı Murat Daban, AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Sezer ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Öğlende kılınan namazın ardından Dudu Çiftçi’nin cenazesi Tepeynihan Mahalle Mezarlığında toprağa verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.