MERKEZ EFENDİ DEVLET HASTANESİ İLE İLGİLİ ŞOK İDDİA

26 Ocak 2015 Pazartesi, 11:14

Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde et alımıyla ilgili öne sürülen iddia, polisi alarma geçirdi. Polis,başhekim, hastane diyetisyeni dahil, toplam 22 kişiyikarakolda sorguya aldı. Olayla ilgili hukuki süreç başlatıldı.

ETLER ANALİZ EDİLDİ

Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde hasta, hasta yakını ve personele verilen yemeklerdeki etler, ucu yolsuzluk operasyonuna kadar uzanan derin bir şüpheye kaynaklık etti. İhale şartnamesine göre dana eti olması gereken etlerin, daha ucuz bir et olduğu iddiası üzerine polis alarma geçti. Hastanede servis edilen etlerden numuneler alındı, analiz için laboratuara gönderildi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Dana eti olmadığı ileri sürülen numunelerin hangi hayvanın etine ait olduğu yönünde bilgi alınamadı. Merkez Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi ve diyetisyeni dahil olayla ilgisi olduğu düşünülen toplam 22 kişi karakolda sorguya alındı. Hastaneye dana eti yerine daha ucuz et teslim ettiği ileri sürülen firmanın ismi gizli tutulurken, bu olaydan kim yadakimlerin haksız kazanç elde ettiği araştırılıyor. Şüphelilerden herhangi biri karakolda yapılan sorgunun ardından gözaltıyada tutuklamaya maruz kalmadı. Ancak olayla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir