Son Dakika
22 Şubat 2018 Perşembe

Manisa’ya şehit ateşi düştü

11 Aralık 2016 Pazar, 13:18

İSTANBUL Beşiktaş’taki Vodafone Arena Stadı’nın hemen yanında dün gece teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polislerden 26 yaşındaki Ali Aksoy‘un memleketi Manisa’nın Akhisar İlçesi’ne ateş düştü.

Dün Beşiktaş- Bursaspor maçının sona ermesinden sonra Vodafone Arena Stadyumu yanında meydana gelen 2 patlamada 27’si polis 29 kişi şehit oldu. Akhisarlı polis Ali Aksoy’un da şehit düşen polislerin içinde yer aldığı bildirildi. İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli, 3 yıllık polis olan Ali Aksoy’un ailesi, teşhis için bu sabah İstanbul’a gitti.

Anne Medine Aksoy ve çiftçi baba Ömer Aksoy’un Akhisar’ın Sarıçalı Mahallesi’nde oturduğu öğrenildi.

Akhisarlı şehit polisin memleketinde hüzün hakim

Dün gece İstanbul’da Beşiktaş ile Bursaspor maçı çıkışı Vodafone Arena Stadyumu civarında meydana gelen 2 patlamada 38 kişi şehit düştü. Şehit düşen polisler arasında bulunan 26 yaşındaki Ali Aksoy’un memleketi Akhisar’da hüzün hakim.
Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı 10 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıçalı Mahallesi’nde ikamet eden şehit polis Ali Aksoy’un annesi Medine, babası Ömer ve kardeşi Mehmet Aksoy dün gece yarısı saatlerinde akrabaları ile birlikte İstanbul’a gitti.
Sabah saatlerinde şehit düştüğü öğrenilen Ali Aksoy’un memleketinde ise hüzün hakim oldu. İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli şehit polis Ali Aksoy’un dayısı Ünal Adeş, en son 1 ay önce Ali Aksoy’un memleketine izne geldiğini belirterek, bekar ve 3 yıllık polis olduğunu belirtti. Aksoy’un dedesi Şevket Yağızer ise torununu en son 1 ay önce gördüğünü ve sabah saatlerinde de şehit düştüğünü kaydetti.
Şehit polis Ali Aksoy’un memleketi Akhisar Sarıçalı Mahallesi’ndeki evinde eş, dost ve akrabaları aileyi yalnız bırakmazken, 112 acil servis ekipleri ve jandarma güvenlik güçleri de hazır bulunuyor. Mahalle ise bayraklarla donatıldı.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir