MANİSA’DAN KOBANE’YE DESTEK

30 Eylül 2014 Salı, 17:44

Kobane için eylem yaptılar

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu IŞİD’in Kobane’de yaşayan Kürtlere yönelik yaptığı saldırıları protesto etti. Platform adına açıklama yapan Metin Demirel, Türkiye’nin yapılan saldırılar karşısında sessiz kaldığını söyledi.

Ferdi UZUN

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu IŞİD’in Kobane’de yaşayan Kürtlere yönelik yaptığı saldırıları protesto ederek eylem yaptı. Platform adına açıklama yapan Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, “Yıllardır din, dil, etnik kimlik ve inanç farklılıklarına rağmen, halkların barış ve huzur içinde bir arada yaşamasına karşı gerçekleştirilen IŞİD saldırıları ve katliamları karşısında insanlık yeni bir sınavla karşı karşıyadır. IŞİD`in son günlerde giderek şiddetlenen saldırıları ve yaptığı katliamlar karşısında sessiz kalmak, Alevilere, Şiilere, Türkmenlere, Ezidilere, Hıristiyanlara yönelik saldırıların şiddetlenerek artacağının işaretlerini vermektedir. İnsanlık dışı katliamlarla gündemde olan IŞİD, günlerdir Rojova`nın Kobanê kantonuna büyük bölümü Türkiye tarafından sağlandığı iddia edilen tanklar, füzeler ve ağır silahlarla saldırıyor. Temmuz ayındaki IŞİD saldırısını püskürten Kobanê halkı, günlerdir büyük bir özveriyle direniyor” dedi.

Onların yanındayız

Kobane’de insanlık dramının yaşandığını vurgulayan Demirel,  “İnsanlık dışı katliamlarla gündemde olan IŞİD, günlerdir Rojova`nın Kobanê kantonuna büyük bölümü Türkiye tarafından sağlandığı iddia edilen tanklar, füzeler ve ağır silahlarla saldırıyor. Temmuz ayındaki IŞİD saldırısını püskürten Kobanê halkı, günlerdir büyük bir özveriyle direniyor. Biliyoruz ki Kobanê`ye yönelik bu saldırı, sadece Kobanê halkına yönelik bir saldırı değildir. Kobanê`nin, Rojava`nın savunulması, insanlığın ve halkların onurlu geleceğinin savunulması anlamına gelmektedir. Bugün Kobanê, sadece Kürtler için değil, tüm insanlık için, hepimiz için direnmektedir. Bu nedenle Kobanê`nin savunulması, aynı zamanda insanlığın en temel değerlerinin savunulması anlamına gelmektedir. Emperyalizmden, işbirlikçi baskıcı rejimlerden ve IŞİD gibi çetelerden ancak ve ancak halkların kardeşliği, birliği ve ortak mücadelesi ile kurtulabiliriz; halkların ve inançların bir arada kardeşçe yaşayacağı bir geleceği hep birlikte kuracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir