MANİSA’DAN GİTTİ MUĞLA’YI ATEŞE VERDİ!

04 Aralık 2015 Cuma, 00:36

Muğla’nın Datça ilçesinde, atıl durumdaki otel 15 gün içinde 2’nci kez kundaklandı.  Şüphelinin, geçen hafta bir aracı yakmaya çalışırken suçüstü yakalanan, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden de 2 gün önce taburcu edildiği belirtilen R.S. olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, ilçede turizmin geliştirilmesi amacıyla Datça Belediyesi tarafından 1960 yılında Maliye Bakanlığı arazisi üzerine yapılan ve geçen yıl Bakanlığın geri aldığı atıl durumdaki Dorya Oteli’nin bahçesinden dumanlar yükseldiğini fark eden vatandaşlar, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevler, itfaiyecilerin çalışması sonucu söndürüldü. 15’e yakın palmiye ağacının zarar gördüğü yangında, ağaçların benzin döküldükten sonra ateşe verildiği tespit edildi.

Polis ekipleri, kundaklama şüphesiyle otel yakınında bir kişiyi gözaltına aldı. Şüphelinin, geçen hafta bir aracı yakmaya çalışırken suçüstü yakalanan, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden de 2 gün önce taburcu edildiği belirtilen R.S. olduğu öğrenildi.

Zanlının, ilk kundaklamada da hasar oluşan otelin yanı sıra bir iş yeri, yazıhane ve tekneyi kundaklama ve hırsızlık suçlarından gözaltına alındığı bildirildi.

15 gün içinde 2 kez kundaklanan otelde, 8 ay önce de yangın çıktığı kaydedildi.

Olay yerine gelerek çalışmaları yerinde inceleyen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, ekiplerin kısa sürede yangına müdahale ettiğini söyledi.

Uçar, şüphelinin kısa sürede yakalanmasını da emniyet teşkilatının başarısı olarak nitelendirdi.

kibris-in-neron-u-datca-da-tutuklandi-7941344_x_o

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir