MANİSA’DAN ARABA KİRALADI, CİNAYET İŞLEDİ

01 Nisan 2016 Cuma, 15:29

Bursa’nın merkez Yıldırım İlçesi’nde geçen Şubat ayında tabancayla vurularak öldürülen 29 yaşındaki Sinan Onver’in katil zanlısı Adem Şenlik ile kendisine yardımcı olduğu öne sürülen 4 kişi,  Bursa,  Denizli ve  İzmir’de polisin yaptığı eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Şüphelilerden Serkan Buluş’un,  Denizli’den  Bursa‘ya taşınan Sinan Onver’in adresini tespit ettikten sonra teyit etmek için kendisini ‘belediye görevlisi’ olarak tanıtarak Onver’in evine gittiği ortaya çıktı.

Bursa’nın merkez Yıldırım İlçesi Piremir Mahallesi Çiçek Caddesi üzerinde geçen Şubat ayında,  Denizli’den üç ay önce  Bursa’ya taşınan döner ustası Sinan Onver, park ettiği otomobilin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Cinayetin ardından soruşturma başlatan polis, görgü tanıklarının ifadesine göre, katil zanlısının olay yerinden binerek uzaklaştığı 45 plakalı otomobili takibe aldı. MOBESE ve güvenlik kameralarını inceleyen polis, plakası tespit edilen otomobilin  Manisadan kiralandığını belirledi. Soruşturmayı genişleten  Bursapolisi, Sinan Onver’in,  Denizli’de arkadaşı olan 32 yaşındaki Ali Şenlik’in eşi Z. Şenlik ile aşk yaşadığını, olayın duyulması üzerine ailesi ile birlikte  Bursa’ya yerleştiğini ortaya çıkardı.

TELEFONLARI DİNLENDİ

Bunun üzerine savcılıktan alınan izinle, Ali Şenlik ve Adem Şenlik kardeşlerin telefonlarını teknik takibe alan polis, cinayetin neden ve nasıl işlendiğini belirledi.

İddiaya göre, eşi Z. Şenlik ile  aşk yaşadığını öğrenen Ali Şenlik ile kardeşi Adem Şenlik, Onver’den intikam almak için plan yaptı. Şenlik kardeşler, adam yaralamak suçlarından birlikte cezaevinde yatarken tanıştıkları,  Bursa’da oturan Serkan Buluş’tan, Onver’in adresini bulmak için yardım istedi. Bunun üzerine Buluş, arkadaşları 32 yaşındaki Yusuf Şahin ve 31 yaşındaki Savaş Şahin ile birlikte Onver’in Piremir Mahallesi Çiçek Caddesi üzerindeki evini buldu. Ancak Onver’in bu adreste oturduğu teyit etmek için Serkan Buluş, kızkardeşi ile birlikte kendilerini ‘belediye görevlisi’ olarak tanıtarak, Onver’in evine gitti. Yardım etmek için geldiklerini söyleyen Buluş ve kızkardeşi, Onver Ailesi’nin  Denizli‘den geldiklerini belirledi. Serkan Buluş daha sonra Adem Şenlik’i telefonla arayarak, Onver’in adres bilgilerini verdi.

Bunun üzerine  Manisa‘dan kiraldığı otomobille  Bursa’ya gelen Adem Şenlik, bir araya geldiği Serkan Buluş ile belirledikleri adrese gitti. Bu sırada otomobilinde unuttuğu bir eşyayı almak için evinden çıkan Sinan Onver, kendisini elinde tabancayla bekleyen Adem Şenlik tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Göğsüne ve başına aldığı kurşunlarla ağır yaralanan Onver, kaldırıldığı  Muradiye Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirirken, polis olay yerinde 5 boş mermi kovanı buldu.

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  İzmir ve  Denizli polisi ile düzenlediği eş zamanlı operasyonda katil zanlısı olarak aranan Adem Şenlik ile kendisine gözcülük yapan Serkan Buluş, azmettirmekle suçlanan ağabeyi Ali Şenlik ve Onver’in adresinin bulunmasında yardımcı olan Yusuf Şahin ile akrabası Savaş Şahin’i gözaltına alınarak,  Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Yapılan sorgulamalarında suçlarını kaul etmeyen zanlılar, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir