YAĞAN ŞİDDETLİ KAR YOLLARI KAPATTI

11 Aralık 2013 Çarşamba, 13:39

Manisa’nın Soma ilçesinde gece saatlerinde yağmaya başlayan kar yağışı ilçe merkezi ve köylerde etkili oldu. İlçeye bağlı yaklaşık 11 köy yolu ulaşıma kapanırken, ekipler, yolu tekrar açmak için büyük çaba sarf etti. Köylerden şehir merkezine taşınan öğrenciler için okullar 2 gün tatil edildi.
Soma’ya mevsimin ilk karı düştü. Soma sokakları beyaza bürünürken, çocuklar soğuk havaya rağmen karın tadını doyasıya yaşadı. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte sokaklara inen çocuklar, kar topu savaşı yaptı.
Soma ilçesinde bağlı Türkali, Tabanlar, Yağcıllı, Çerkez Sultaniye, Bozarmut, Kayrakaltı, Türkpiyale, Darkale, Kozluören, Duğla ve Söğütçük köy yolları yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi, Soma Belediyesi ve Soma Elektrik Üretim A.Ş’den köy yollarına sevk edilen Grayderler köy yollarında çalışmalar yapıyor. İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Akar, köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların tüm hızı ile sürdürüldüğünü belirtti.
Köy yollarında ulaşımın sağlanamaması nedeniyle köylerden merkeze yapılan taşımalı eğitim nedeniyle okullar bugün ve yarın tatil edildi. Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, ekiplerin yolların tekrar ulaşıma açılması için yoğun bir çalışma sarf ettiğini belirterek, köylerden Soma’ya taşınan bin 237 öğrenci için okulların 2 gün tatil edildiğini açıkladı. Halen devam eden kar yağışı nedeniyle diğer köy yollarının da ulaşıma kapanabileceği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.