MANİSA’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU!

20 Kasım 2015 Cuma, 13:25

Kula İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Manisa Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu madde arama köpeği Vicdan ile birlikte uyuşturucuya geçit vermiyor. Operasyonlarda daha önce çok sayıda uyuşturucu maddeyi bulan Vicdan isimli narkotik köpeği, bu sefer bir yolcu otobüsünde çanta içinde 1 kilo 235 gram esrar buldu. Çantanın sahibi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Doğu illerinden batı illerine uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı yönünde alınan istihbarat sonrasında harekete geçen Kula İlçe Jandarma ve Manisa Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kula’nın Esenyazı mahallesi kavşağı yakınlarında kontrol noktası oluşturdu. Otomobil, TIR ve yolcu otobüsleri üzerinde Jandarma Uyuşturucu Madde Arama Köpeği ‘Vicdan’ ile arama yapan Kula İlçe Jandarma ekipleri ve Manisa Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir yolcu otobüsünde yaptığı aramada bir çanta içerisine gizlenmiş halde yaklaşık 1 kilo 235 gram esrar ele geçirdi.
Esrar maddesine el koyan ekipler çantanın sahibi olan Muhammet K. (33) isimli şahsı gözaltına aldı. Şahıs Kula Cumhuriyet Başsavcılığına çıkartılarak, yapılan soruşturmanın ardından tutuklanarak Kula Cezaevine gönderildi.

KULA İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİ VE MANİSA JANDARMA KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBESİ EKİPLERİ, UYUŞTURUCU MADDE ARAMA KÖPEĞİ VİCDAN İLE BİRLİKTE UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMİYOR. OPERASYONLARDA DAHA ÖNCE ÇOK SAYIDA UYUŞTURUCU MADDEYİ BULAN VİCDAN İSİMLİ NARKOTİK KÖPEĞİ, BU SEFER BİR YOLCU OTOBÜSÜNDE ÇANTA İÇİNDE 1 KİLO 235 GRAM ESRAR BULDU. (HASAN YİĞEN/MANİSA-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir