MANİSA’DA PKK OPERASYONUNDA 6 KİŞİ TUTUKLANDI!

08 Nisan 2016 Cuma, 17:33

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından 5 Nisan’da PKK/KCK terör örgütünün Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 11 kişiden 6’sı tutuklandı, 5 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
PKK/KCK terör örgütünün Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) içerisinde faaliyet yürüten şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından Yunusemre, Şehzadeler ve Turgutlu ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınan 11 kişi bugün Manisa adliyesinde hakim karşısına çıktı. Terör örgütünün propagandasını yapmak ve kanunsuz gösterilere katılmak suçlamalarıyla hakim karşısına çıkan M.K., H.A., S.Ş., F.Ö., H.D. ve F.G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, zanlılardan S.G., E.D., O.Z., A.B. ve T.Ö. mahkeme tarafından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
Zanlıların ikametlerinde yapılan aramalarda, ruhsatsız 3 av tüfeği, 2 sarı kırmızı ve yeşil renklerde üzerinde yıldız resmi bulunan bir metrekare ebadında örgütü simgeleyen bez parçası, 1 terör örgütünü ve bölücü başını öven yazı ve resim bulunan Yeniden Demokratik Ulus isimli gazete, bir adet ‘Acil Barış ya da Öcalan Devlet mi’ isimli kitap, bir terör örgütünü öven yazı ve resimler bulunan ‘Özgür Halk isimli’ dergi, terör örgütünü ve bölücü başını öven yazı ve resimler bulunan 1 adet Rojava Bir Kadın Devrimidir isimli dergi, bölücü başının resmi ve öldürülen örgüt mensuplarına ait 4 resim bulunan takvim, 2 adet bölücü başına ait poster ele geçirilmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir