MANİSA’DA OPERASYON!

görüntüleme, 19 Ekim 2015 Pazartesi

MANİSA’nın Saruhanlı İlçesi’ndeki terör örgütü operasyonunda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Saruhanlı ilçe eş başkanı ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün saat 03.30 sıralarında, Kurtuluş Mahallesi’ndeki HDP Saruhanlı ilçe binası ile bazı adreslere operasyon düzenledi. Operasyona, 450 polis ve 1 toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) da katıldı. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen arama esnasında parti binasının bulunduğu iş merkezi ve çevresine giriş ve çıkışlar durduruldu. Operasyonda HDP İlçe Eş Başkanı S.B. ile yöneticilerin de aralarında bulunduğu 14 kişi, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütünün sempatizanlığını yapmak’ ve ‘polise motolofkokteyliyle saldırmak’ suçlamalarıyla gözaltına alındı. HDP ilçe binası ve gözaltına alınan şahısların evlerinde yapılan aramalarda ise 4 tabanca ile terör örgütü PKK’ya ait örgütsel dokümanlar ele geçirildiği öğrenildi.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı HDP ilçe binasındaki arama çalışmaları halen sürüyor.

MANISA'DAKI TEROR ORGUTU OPERASYONUNDA HALKLARIN DEMOKRATIK PARTISI (HDP) SARUHANLI ILCE ES BASKANI VE YONETICILERININ DE ARALARINDA BULUNDUGU 14 KISI GOZALTINA ALINDI.(FOTO: CELAL KOKCUOGLU / SARUHANLI, DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir