MANİSA’DA NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU!

19 Ekim 2015 Pazartesi, 15:21

Manisa’nın Salihli ilçesinde çıktığı incir ağacından düşen vatandaş, AKUT ekipleri tarafından düzenlenen nefes kesen bir operasyonla 28 saat sonra ağır yaralı halde kurtarıldı.
Olay, Salihli ilçesi Gökçeler Mahallesi’nde meydana geldi. 46 yaşındaki Hakkı Akkaya, 17 Ekim Cumartesi akşamı “incir toplayacağım” diyerek evinden ayrıldı. Mahalleye yaklaşık iki kilometre mesafedeki dağlık alanda incir ağacına çıkan Akkaya, bir anda dalın kırılması sonucu dengesini kaybederek metrelerce yükseklikten aşağıya düştü. Ağacın dibine düşen ve düştüğü şekilde kalan Akkaya, olayda ağır yaralandı.
Öte yandan, incir toplamak için evden çıkan Hakkı Akkaya’nın yakınları da paniğe kapıldı. Aile, durumu hemen polis ve jandarmaya bildirerek yardım istedi. Arama başlatan ekipler, çalışmalardan ise herhangi bir sonuç alamadı.
Polis ve jandarma ekiplerinden sonra AKUT da çalışmalara katıldı. Görgü tanıklarından yola çıkan ekipler, bu araştırmadan da sonuç alamayınca arazide kurtarma çalışması başlattı. AKUT Manisa Başkanı Hakan Özcan öncülüğündeki ekipler, Gökçeler Mahallesi’ne iki kilometre mesafedeki incir ağaçlarının bulunduğu alanı çember içerisine aldı. Yaklaşık iki saat boyunca her yerde aranan Hakkı Akkaya, saat 00.20 civarında ağır yaralı ve hareketsiz halde bulundu. Akkaya’nın boynunun üzerine düştüğü tespit edilirken, AKUT ekipleri vatandaşın düşme anında vücuduna zarar veren dal parçalarını da temizledi. Olay yerine ise sağlık ekipleri çağrıldı. Ağır yaralı Akkaya’ya ilk müdahale olay yerinde yapılarak, kazazede ambulansla Manisa Grand Medikal Hastanesi’ne sevk edildi.
Salihli ilçesinde köftecilik mesleğiyle uğraştığı öğrenilen Akkaya’nın yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.

SALİHLİ İLÇESİNDE KÖFTECİLİK MESLEĞİYLE UĞRAŞTIĞI ÖĞRENİLEN 46 YAŞINDAKİ HAKKI AKKAYA'NIN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNDEKİ TEDAVİSİ SÜRÜYOR. (İHA/MANİSA-İHA)

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE ÇIKTIĞI İNCİR AĞACINDAN DÜŞEN VATANDAŞ, AKUT EKİPLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN NEFES KESEN BİR OPERASYONLA 28 SAAT SONRA AĞIR YARALI HALDE KURTARILDI. (MURAT YALÇIN/MANİSA-İHA)

AĞIR YARALI AKKAYA'YA İLK MÜDAHALE OLAY YERİNDE YAPILARAK, KAZAZEDE AMBULANSLA MANİSA GRAND MEDİKAL HASTANESİ’NE SEVK EDİLDİ. (MURAT YALÇIN/MANİSA-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir