Manisa’da kadın cesedi bulundu!

20 Ekim 2016 Perşembe, 21:19

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Haberi Dinle”]

MANİSA’da, ormanlık alanda kimliği belirsiz bir kadın cesedi bulundu.

Olay, bugün saat 20.15 sıralarında Yunusemre İlçesi Keçiliköy Mahalle Mezarlığı yakınındaki ormanlık alanda meydana geldi. Bölgeden geçen bir çoban, yerde hareketsiz yatan kadını görünce durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemede, kadının yaklaşık 20 gün önce öldüğü tespit edildi.

Üzerinden kimlik çıkmayan kadının cesedi, incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kadın cesedinin kimliğinin belirlenebilmesi için DNA testi yapılacak

MANİSA’nın Yunusemre İlçesi’ndeki ormanlık alanda bulunan kadın cesedinin kimliğinin belirlenmesi için DNA incelemesi yapılacak. Alınacak DNA örneği sonucunun, kayıp kadın başvurusu yapan kişilerle karşılaştırılacağı belirtildi.

Keçiliköy Mahalle Mezarlığı üst kısmında yer alan ormanlık alanda, dün saat 20.15’te, bir çoban tarafından çürümüş bir kadın cesedi bulundu. Ceset, İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. İlk belirlemelerine göre 25- 30 yaşlarında ve yaklaşık 25- 30 gün önce öldüğü belirlenen kadının üzerinden kimlik çıkmadı. Ölüm nedeni de belirlenemedi. Çürüyen cesetten parmak izi de alınamadığı belirtildi.

Emniyet yetkilileri, kayıp kadınlar konusunda incelemeler yapıldığını, cesetten alınan DNA örneğiyle kayıp kadın başvurusu yapanlardan alınacak örneklerin karşılaştırılacağını ve kadının kimliğinin belirlenmesi çalışılacağını açıkladı. Olayın cinayet mi yoksa intihar mı olup olmadığının belirlenebilmesi için de araştırmaların sürdüğü bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir