Manisa’da hamile kadını darp ettiği öne sürülen şahıs tutuklandı

09 Aralık 2016 Cuma, 22:11

Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde, parkta spor yapan 4 aylık hamile Ebru Tireli’ye saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet T., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Mehmet T. savcılık ve mahkemede verdiği ifadede suçlamaları reddetti. Hamile Ebru Tireli’nin parkta saldırıya uğradığı söylenen saatte, parkın yakınındaki evinde olduğunu ileri süren Mehmet T., “Eşimin kullandığı otomobil de evimizin önündeydi. Bizim kesinlikle olayla ilgimiz yok” dedi.

Çıkarıldığı mahkemede tutuklanmasının ardından adliyeden geniş güvenlik önlemleri altında çıkarılan Mehmet T., Turgutlu Cezaevi’ne götürüldü.

Saldırıya uğrayan Ebru Tireli’nin aynı zamanda akrabası olan avukatı Tolga Tireli, müvekkili ile sanık arasında herhangi bir husumet bulunmadığını belirterek, “Olayın gerçek nedenin ortaya çıkarılmasını istiyoruz” dedi.

Hamile kadını darp eden şahısla ilgili ilginç detaylar
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde parkta spor yapan 4 aylık hamile Ebru Tireli’yi darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan şahıs hakkında ilginç detaylar ortaya çıktı.

Saldırganın kayınpederinin FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandığı, eşinin de FETÖ’den gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü evlerinin yakınındaki parkta spor yapan Ebru Tireli’yi darp ettiği iddia edilen M.T., tutuklanarak cezaevine gönderilirken, M.T.’nin kayınpederi olan Turgutlulu işadamı Ali C.’nin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandığı, eşi N.T.’nin de aynı soruşturma kapsamında daha önceden gözaltına alındığı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. Ayrıca Turgutlu’da zirai ilaç satışı yapan M.T.’nin motosiklet tutkunu olduğu ve bir çok motosiklet kulübüne üyeliği bulunduğu belirtildi.
Öte yandan M.T. savcılık ve mahkemede verdiği ifadelerde kendisi hakkındaki suçlamaları reddetti. Hamile Ebru Tireli’nin parkta saldırıya uğradığı söylenen saatte, parkın yakınındaki evinde olduğunu ileri süren M.T., “Eşimin kullandığı otomobil de evimizin önündeydi. Bizim kesinlikle olayla ilgimiz yok” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir