Kaçakçılık çetesine 7 tutuklama

06 Kasım 2016 Pazar, 14:53

MANİSA’da polisin akaryakıt, içki ve sigara kaçakçılığı yaptığı öe sürülen çeteye yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan, aralarında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli bir başkomiserin de bulunduğu 7 kişi tutuklandı. Çete üyelerinin, çeşitli illere göndermek üzere iki ayrı minibüsün gizli bölmelerine yerleştirdikleri gümrük kaçağı 8 bin paket sigaraya el konuldu.

İhbarı değerlendiren Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube akipleri, il genelinde akaryakıt, sigara ve içki kaçakçılığı yaptığı belirlenen bir çeteyi takibe aldı. 3 aylık takip ardından Yunusemre ve Şehzadeler ilçesinde, geçen 1 Kasım’da eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli bir başkomiserin de aralarında bulunduğu 7 kişiyi gözaltına aldı. Aynı gün şüphelilerin çeşitli illere göndermek istediği toplam 8 bin paket gümrük kaçağı sigara da iki ayrı minibüsün gizli bölmelerinde ele geçirildi.

TUTUKLANDILAR

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden başkomiser S.E., Şehzadeler’de akaryakıt istasyonu işleten G.A., akaryakıt istasyonunda müdürlük yapan M.K. ile M.O., S.E., E.A. ile R.A. işlemlerinin ardından dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. El konulan 8 bin paket sigaranın ise işlemlerin ardından imha edileceği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir